Ojej kokosowy przeżywa teraz swoją drugą młodość - jest szeroko stosowany w gastronomii, medycynie oraz kosmetyce

Kilkanaście lat temu olej kokosowy był uznawany przez lekarzy jako szkodliwy dla organizmu. Współcześnie po przeprowadzeniu nowatorskich testów okazało się, że olej kokosowy przeżywa boom.


przejdź tutaj
Author: wencor teo
Source: http://www.flickr.com


mleczko do demakijażu
Author: UBM
Source: UBM
Nie używa się go wyłącznie w kuchni, ale także szeroko w dermatologii i dodatkowo w medycynie.


Olej kokosowy ma szerokie przeznaczenie.Niewiasty pokochały go za całokształt. Można stosować go zamiast maseczki na twarz, ponieważ nawilża oraz regeneruje skórę. Panie z problemami skóry głowy jednogłośnie przyznają, że przeciwdziała swędzeniu i łupieżowi, gdyż obniża suchość skóry głowy. Jeżeli olej kokosowy nałożymy na włosy, to odbudujemy je i nadamy im blask. Minimalizuje również rozdwajanie się końcówek. A nałożony na paznokcie wzmocni je i da im blask. Niektóre panie zdradzają, że czasami robią sobie domowe SPA i tam nakładają olej kokosowy na calutkie ciało razem z włosami. Mamy możliwość również używać olej kokosowy jak mleczko do demakijażu. Będzie to wtedy idealny, bo naturalny, środek do pozbycia się make-upu. Wystarczy nanieść olej kokosowy na zwilżony ciepłą wodą wacik i zastosować w identyczny sposób, w którym wcześniej używałyśmy mleczko do demakijażu - http://www.organique.pl/sklep/kosmetyki/twarz/zele-i-toniki/. Olej kokosowy w temperaturze pokojowej ma konsystencję stałą, ale na ciepłym waciku będzie się rozpuszczać.


I nawet jeśli nakładasz wodoodporne tusze, to olej kokosowy rozprawi się z nimi doskonale. Nie trzeba nawet trzeć powiekę, wystarczy tylko przytknąć wacik i kilka sekund zaczekać.