Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/sq-academy.pl/includes/menu.inc).

Ile może zarabiać kosmetolog oraz jakie studia musi ukończyć?

Kobiety zazwyczaj chodzą do gabinetów kosmetycznych. Pragną długi czas wyglądać jak nastolatki, dlatego też niezwykle często wybierają przeróżne zabiegi pielęgnacyjne.
włos
Author: Adam Mirowski
Source: http://www.flickr.com


kosmetyka
Author: NinderryStudios
Source: http://www.flickr.com


Kosmetyka jest dziś niezwykle często wybieranym wydziałem szkoły wyższej. Oferta na uczelniach jest obecnie niezwykle bogata. Warto zdecydować się na placówkę, gdzie egzaminy nie byłyby dla Ciebie barierą. Rywalizacja w tej profesji jest bardzo silna, więc powinnaś dobrać niezwykle właściwą uczelnię. Jeśli zdecydujesz się na taką placówkę, masz możliwość skorzystania ze specjalistycznych laboratoriów oraz świetnie wyposażonych pracowni. Praktyki na takiej uczelni zazwyczaj zmierzają do tego, żeby abiturienci takiego wydziału otrzymali kompetentne umiejętności. Bardzo istotne na tych studiach są również wykłady czy seminaria. Kosmetolog powinien posiadać szeroką wiedzę z anatomii, farmacji czy też chemii kosmetycznej.


Po studiach możemy znaleźć zatrudnienie w gabinecie odnowy biologicznej czy wszędzie tam, gdzie są przeprowadzane zabiegi kosmetyczne. Po paru latach pracy w salonie kosmetycznym, należałoby rozejrzeć się za alternatywą otwarcia swojego salonu kosmetycznego. Kosmetologami są przeważnie panie, które mają predyspozycje do dbania o atrakcyjność. Nie wystarczy tylko skończyć odpowiedniej uczelni. Należy brać udział w kursach, jakie pozwalają poszerzać doświadczenie. Na wstępie kariery kosmetolog zarabia około 1,5 tysiąca zł netto.
Ale w miarę trwania lat zatrudnienia jego doświadczenia rosną przez co wzrasta także jego wartość na rynku pracy. Tak jak w każdej branży, zarobki mogą się drastycznie różnić. Jest to zależne od konkretnego gabinetu.