Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/sq-academy.pl/includes/menu.inc).

Czy studia kosmetyczne to ciężkie studia oraz z czym należy się liczyć?

Chyba nie ma kobiety, która ani razu nie była u kosmetyczki. Dowolna z pań pragnie dbać o swą urodę i coraz częściej decyduje się na różne zabiegi kosmetyczne.


Jeżeli chcesz studiować tego typu kierunek jak kosmetyka, to musisz być gotowa na to, że będziesz uczyć się wielu dziedzin.


Te dziedziny to anatomia, higiena, fizjoterapia (fizjoterapeuta sportowy) czy dermatologia. Tych dziedzin jest wiele więcej i studiowanie kosmetologii to połączenie ścisłych nauk i nauk humanistycznych. Największa ilość przedmiotów jest z kierunków nauk medycznych i przyrodniczych. Jeżeli nie lubisz biologii czy też chemii, ciężko będzie skończyć Ci takie studia. Studiując kosmetykę oprócz zajęć z teorii, będziesz również brać udział w praktycznych zajęciach. Podczas studiów kosmetycznych będziesz brać udział w warsztatach w chemicznych pracowniach, w czasie których nauczysz się wykonywać wiele zabiegów. Na zajęciach w laboratorium dowiesz się jak przygotowywać fundamentalne chemiczne substancje kosmetyczne.


spódnica damska
Author: stephen bowler
Source: http://www.flickr.com


kosmetyka
Author: Universität Salzburg (PR)
Source: http://www.flickr.com


Zajęcia praktyczne obejmują również wizyty w szpitalach. Podczas tych zajęć poznasz środowisko szpitalnej pracy oraz wykorzystasz w praktyce swą wiedzę, udzielając porad pacjentom jak dbać o ciało oraz zapobiegać chorobom skóry. Poza zajęciami praktycznymi należy także zaliczyć praktyki. Podczas praktyk pod nadzorem wykwalifikowanych instruktorów nauczysz się wykonywania różnych zabiegów. W całości będziesz wykonywała nawet zabiegi specjalistyczne. Najpierw będziesz musiała zabieg zaplanować i przeprowadzić wywiad z pacjentem. Następnie założysz kartę i przeprowadzisz zabieg oraz udzielisz porad, jakie będą dotyczyć dbania o zdrowie i urodę.
Dzięki odbytym praktykom, zaznajomisz się z pracą w salonie kosmetycznym albo laboratorium, które produkuje kosmetyki. Jeśli zdecydujesz się na taki kierunek studiów, powinnaś liczyć się z mnóstwem materiału, jakiego na nich się nauczysz.