Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/sq-academy.pl/includes/menu.inc).

Kto mógłby poddać się zabiegom anty-aging oraz co one dają?

Coraz bardziej rozwijającą się dziedziną jest medycyna anty-aging. W ramach takiej medycyny wykonuje się zabiegi przeciwstarzeniowe oraz przeciwzmarszczkowe.


Zabiegi anty-aging przeprowadza się, aby spowolnić i odwrócić mechanizmy starzenia się.


Facet z brodą
Author: zenjazzygeek
Source: http://www.flickr.com


Tyczy się to tak wykrywania i leczenia przypadłości, które związane są z wiekiem. Najważniejszą dziedziną, jaka zajmuje się spowalnianiem zmian, może być kosmetologia hifu urządzenie estetyczna i medycyna estetyczna. Można zastosować zabieg anty-aging o nazwie lifting z nićmi PDO. Metodę do usuwania zmarszczek i wygładzania cery stosuje się już od kilku lat. Nici PDO stosowane do zabiegu, to pojedyncze syntetyczne włókna, które stopniowo się rozpuszczają oraz pobudzają syntezę kolagenu i fibroblastów. Przez to cera staje się gładsza a zmarszczki znikają. Poza tym owal twarzy podnosi się i obwisłe tkanki wzmacniają się. Powierzchnia tego typu nici jest gładka i pozbawiona bruzd oraz zagłębień. Przez to nie istnieje ryzyko zagnieżdżenia się bakterii. Proces rozpuszczania się nici zajmuje 180-210 dni. Nie jest to żadnym zagrożeniem dla zdrowia.
Tego typu zabieg wykonuje się w znieczuleniu miejscowym. Nici PDO wprowadzane są pod skórę za pomocą cieniutkich igieł. Pacjentka może odczuwać lekkie ukłucia podobnie jak to się dzieje przy zabiegach akupunktury. W miejscach nakłucia mogą się pojawić niewielkie siniaki, które niezwykle szybko znikają. Sam zabieg zajmuje około godziny, a efekty jego mogłyby utrzymywać się nawet 2 lata. Warto powiedzieć, że zmiany nie są od razu widoczne. Na efekty takiego zabiegu należy zaczekać 2-3 tygodnie. Najlepszy efekt widać 2-3 mies. po zabiegu, kiedy to zwiększa się ilość kolagenu produkowanego przez cerę.


Takiemu zabiegowi mogą poddawać się panie powyżej trzydziestego roku życia, u których pokazały się pierwsze zmarszczki. Zabieg taki nie jest polecany do wykonywania osobom młodszym, a górna granica wieku do wykonania tego zabiegu nie istnieje.