Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/sq-academy.pl/includes/menu.inc).

W jaki sposób troszczyć się o skórę wrażliwą?

Cera wrażliwa jest bardzo wymagająca oraz uciążliwa w pielęgnacji. Trudno wykryć, co jej szkodzi, lecz należycie o nią dbając możesz zminimalizować predyspozycję do podrażnień jak też znamiennie polepszyć jej wygląd.


Skóra wrażliwa to najtrudniejszy typ skóry.
Your body, my canvas - każde ciało to inspiracja
Author: Marlies Dekkers
Source: Marlies Dekkers


Możemy ją porównać do kapryśnej damy – jest niezwykle wymagająca, przenigdy nie wiemy, w jaki sposób zareaguje, jak też mało co jej pasuje. Kosmetolodzy określają ją jako cerę, jaka w przesadzony sposób odpowiada na przeróżnego typu czynniki – jednakże to, jakie to czynniki, oraz jaka kontrakcja, jest niezwykle indywidualne.


Symptomy wrażliwości możemy podzielić na obiektywne – zatem te, jakie dostrzec możesz gołym okiem – a także subiektywne – a więc takie, które właścicielka tego rodzaju cery czuje, jednak jeżeli o nich nie zakomunikuje, nikt ich nie odnotuje.

Przygotowaliśmy dla Ciebie niebywale zajmujące posty. Należy kliknąć w adres tego serwisu. Jeśli pojawią się jakieś pytania, to chętnie na nie zareagujemy.

Do symptomów obiektywnych przynależą łuszczenie się czy suchość, do subiektywnych z kolei – uczucie pieczenia, przesadnego ściągnięcia bądź mrowienia. Przy czym u jednej jednostki uczucia te mogą być słabsze, natomiast u innej dosyć mocno wyczuwalne – ma to związek z liczbą znajdujących się w ludzkiej skórze receptorów, jakie wysyłają do mózgu sygnały oznajmiające o toczącym się procesie zapalnym.


picie zdrowej wody
Author: BMiz
Source: http://www.flickr.com


W pielęgnacji najistotniejszy będzie stosowny wybór kosmetyków. Bez względu czy to będą kremy czy korektory do twarzy - najlepiej używać środki dermatologiczne do skóry wrażliwej.
W ich składzie nie będzie substancji drażniących, które mogłyby spowodować reakcję ze strony skóry. Bezpieczniejsze, szczególnie jeżeli do końca nie wiadomo, co skórze szkodzi, są kosmetyki z mniejszą liczbą komponentów.