Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/sq-academy.pl/includes/menu.inc).

Znakomity pomysł na odmładzanie twarzy

Jeszcze nie tak dawno istniał tylko 1 typ tzw. face liftingu. Był on związany z koniecznością wykorzystywania skalpela. Aktualnie, kiedy chcielibyśmy odmłodzić trochę swoją twarz, mamy możliwość wybrać również inny sposób.


Jest on wykonywany przy pomocy ultradźwięków albo może być to także zabieg przy zastosowaniu nici liftingujących.
Suplementy diety
Author: iStock
Source: iStock


lifting
Author: Michael (a.k.a. moik) McCullough
Source: http://www.flickr.com


Najczęściej już po 40 albo 50 roku życia na twarzy można zaobserwować niezwykle charakterystyczne oznaki starzenia. Niestety nie są to jedynie zmarszczki, ale również zmiany w owalu twarzy. W przeszłości bardzo wyraźna linia żuchwy zaczyna stopniowo zanikać, natomiast pod nią nierzadko tworzy się tzw. drugi podbródek. Brwi zaczynają ulegać obniżeniu. Jeżeli na powiekach zbiera się naddatek skóry, to brwi również zaczynają opadać. W okolicy ust pokazują się zmarszczki palacza, natomiast bruzdy nosowo-wargowe robią się głębsze. Face lifting jest zabiegiem, który przywraca młodzieńczy owal twarzy dzięki stopniowemu usuwaniu nadmiernej ilości skóry albo dzięki jej podniesieniu.


tatuaż
Author: Adam Mirowski
Source: http://www.flickr.com


Na tzw. lifting twarzy zazwyczaj decydują się osoby, które ukończyły 40 lub 50 rok życia. Należy jednak wiedzieć, że ten zabieg może być przeprowadzony także jeszcze później. Ważne jest to, że do face liftingu nie jest wymagany skalpel, gdyż zastosować można też zabieg mniej inwazyjny. Przykładowo lifting ultradźwiękowy jest to najnowsza propozycja na przywracanie młodego wyglądu. Jest to zabieg zupełnie nieinwazyjny, gdyż żadna warstwa skóry nie zostanie przerwana ani poprzez nakłucia igły, ani przez nacięcie skalpelem.
Emitowane przez urządzenie (profesjonalne urządzenia kosmetyczne) ultradźwięki są w stanie dotrzeć do bardzo głębokich warstw skóry bez naruszenia nawet wierzchniej warstwy skóry. Przed zabiegiem musi być oceniony przez lekarza stan skóry przy wykorzystaniu technologii obrazowania ultradźwiękowego. Na ekranie można by zobaczyć, które obszary należy poprawić.