Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/sq-academy.pl/includes/menu.inc).

Domowa kuracja dla stóp: naprawdę przyjemne i proste zabiegi

Lato jest porą roku szczególnie wymagającą dla kobiet, które odsłaniają stopy. Dbanie o tę część ciała niestety nie jest najłatwiejsza, a po chłodnych miesiącach nasze stopy wymagają często działań wręcz uderzeniowych.
Można przeprowadzić je w domu, bez konieczności rezerwowania terminu w salonach kosmetycznych. Do większości zabiegów wystarczają składniki, jakie większość z nas znajdzie w domu.


Jak odżywić głębokie warstwy skóry
Author: DER-MED
Source: DER-MED


W co powinno się zainwestować? W dobry krem do stóp. Pumeks lub kupne kremy złuszczające nie są obowiązkowe, szczególnie gdy zrobimy sobie masy złuszczające w domu. Powinno się też zaznaczyć, że wielu specjalistów wręcz odradza korzystanie z pumeksu lub zaznacza, by używać go wyłącznie raz na kilka tygodni.


Domowe spa zabiegi spa bydgoszcz dla stóp zaczyna się od zadbania o paznokcie. Trzeba dokładnie zmyć pozostałości lakieru oraz obciąć paznokcie. Paznokcie najlepiej obcinać zaokrąglonymi cążkami. Ścina się je tak, by były zaokrąglone oraz wystawały lekko poza płytkę paznokcia. Byle nie za krótko, ponieważ mogą zacząć wrastać. W następnej kolejności zafundujmy stopom 10-15 minut wymoczenia w misce. Do niezbyt gorącej wody powinnyśmy wtedy dodać elementy, które najbardziej pomagają naszym stopom. Tak więc soda pomaga w zmiękczeniu skóry naszych pięt, tymianek oraz lawenda – w walce ze zbyt dużą potliwością, a sól zmiękcza naskórek.


Następnie przystępujemy do złuszczania. Peeling z soli gruboziarnistej można robić wyłącznie raz na kilka tygodni, a mniej inwazyjny, na przykład cukrowy z większą częstotliwością. Można oczywiście dodać do peelingu wiele innych elementów. Oliwa z oliwek na przykład dodatkowo odżywi zaniedbane stopy. Po takim przygotowaniu oraz zmiękczeniu warto zadbać o płytkę paznokcia – odsunąć miękkie skórki i pomalować paznokcie. Trzeba jednak pamiętać, że efekt gładkich stóp utrzyma się tylko, gdy będziemy dbać o stopy każdego dnia.
Dlatego tak ważne jest ich kremowanie. W ekstremalnych przypadkach warto użyć i masek (które można wykonać w domu), i kremów (te już musimy kupić). Wówczas będziemy mogły cieszyć się zachwycającymi stopami w każdych butach.