Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/sq-academy.pl/includes/menu.inc).

W ostatnim czasie coraz bardziej popularne są samochody hybrydowe

Dużo rozmawia się o trosce o środowisko, więc również koncerny samochodowe wypuszczają na rynek nowatorskie modele hybrydowych aut.


ćwiczenia pilates
Author: Your Mildura
Source: http://www.flickr.com
hybrydy
Author: Janpol
Source: Janpol


Świat nowych aut jawi się pewnym osobom prawie jak z filmów Sci-Fi. I mają w jakimś stopniu słuszność. Dzisiaj wytwórcy wozów mogą stworzyć cuda, by zminimalizować przykładowo zużycie benzyny. Robi się to po to, aby mniej zanieczyszczać środowisko i równocześnie być po prostu ekologicznym. Dodatkowo ceny ropy niewyobrażalnie poszły do góry, zatem rozważnie jest już dziś poszukiwać zamiennika dla samochodów z silnikiem spalinowym. Bardzo popularne w ostatnich latach są hybrydy.

Czasem zamieszczone w internecie wiadomości są fałszywe, ale jeśli interesuje Cię tego typu tematyka, to kliknij oraz zdobądź ważne informacje (http://www.dermamed.com.pl/jak-powstaja-rozstepy) także na podobnej stronie.

To zespolenie starego oraz nowego. Wóz posiada wtedy przynajmniej dwa silniki — jeden benzynowy, a drugi (jest ich czasami więcej niż jeden) elektryczny. Takie połączenie powoduje, że tracimy mniej benzyny i w ten sposób oszczędzamy domowy budżet. Oprócz tego jesteśmy eko i można poczuć się częścią tej społeczności, która dba o ochronę środowiska. Przy autach hybrydowych zastosowano szereg ciekawych pomysłów. Jednym z nich jest przykładowo odzyskiwanie energii podczas hamowania. Korzystniejsze jest to niż bezsensowne tracenie jej. A przecież tarcie zawsze będzie występowało, gdyż nikt raczej nie wyobraża sobie samochodu bez hamulców.


Pierwszy samochód tego rodzaju był zaprezentowany już w 1900 roku na Wystawie Światowej w stolicy Francji. Była to wtedy po prostu nowinka. Następne modele pojawiły się około 1997 roku i obecnie są już w stałej produkcji.