Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/sq-academy.pl/includes/menu.inc).

Czym w rzeczywistości jest popularna obecnie tzw. kosmetyka biała?

Termin odnoszący się do kosmetyki białej zapożyczony jest z produkcji kosmetycznej oraz odróżnia w zasadzie kosmetykę białą od kosmetyki kolorowej.


Innymi słowy to, co nie jest makijażem, zaś jest pielęgnacją to kosmetyka biała.


sklepy
Source: pixabay.com
Jest to także tego typu kosmetyka, która kojarzy się z domową i gabinetową pielęgnacją urody. Integralną więc częścią jest również osoba przeprowadzająca czynności mające na celu poprawę poziomu urody skóry: w łazience powinna to robić sama zainteresowana osoba, z kolei w salonie kosmetycznym robi to wykwalifikowana kosmetyczka. W ramach kosmetyki białej posiadamy do dyspozycji tak produkty (mleczka, maści, balsamy, śmietanki, żele czy płyny), jak i metodyki: masaż, kompres, kąpiele czy też okluzja. Bardzo istotne są także konotacje w bieli, które kojarzymy z niewinnością, czystością i szlachetnością. Taka właśnie jest kosmetyka biała.


W kosmetyce białej najczęściej używana jest woda lub emulsje rodzaju kremy, żele, zatem wszędzie tam, gdzie w recepturach nie funkcjonuje faza wodna. To zazwyczaj od niej zaczyna się spis wszystkich składników. Inaczej wygląda ta kwestia w kosmetykach bezwodnych. Są to dla przykładu środki tłuszczowe, czyli sztyfty ochronne, sztyfty pielęgnacyjne, maści, oleje do masowania lub oleje do kąpieli. W takich kosmetykach podstawową funkcję pełnią różnorodnego rodzaju mieszanki tłuszczowe. Jeśli chodzi natomiast o składniki aktywne, to firmy dermatologiczne korzystają ze sztucznych składników takich jak choćby witaminy. W biotechnologii (kwas hialuronowy), lecz stosunkowo często korzysta się też z ekstraktów oraz wyciągów naturalnych czy też z olejków eterycznych. Aktualnie kosmetyka (gabinet kosmetyczny sosnowiec) biała bywa wykorzystywana nieco rzadziej.


Najprawdopodobniej dzieje się tak ze względu na nasz stosunek do wieku. Boimy się, że nasz wygląd zdradza nasz wiek, jednak z drugiej strony funkcjonuje specyficzny kult młodości.