Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/sq-academy.pl/includes/menu.inc).

Jakie można wyróżnić bazy pod makijaż i które z nich są najlepsze?

Jest to kosmetyk do projektów specjalnych, gdyż kamufluje on przebarwienia i niedoskonałości skóry, a także wygładza skórę.


Zależnie od potrzeb bazy pod makijaż moglibyśmy używać na co dzień lub na wielkie wyjścia.


sprzęt
Author: Lies Thru a Lens 
Source: http://www.flickr.com


Baza pod makijaż jest kosmetykiem, który nałożony na cerę przedłuża trwałość makijażu. Kosmetyk ten czyni to poprzez ograniczenie styczności cery z podkładem. Prawidłowo dobrana baza pod makijaż potrafi przedłużyć jego trwałość nawet o 12 godzin. Fundamentalny podział kosmetyków to podział na bazy wygładzające, matowe i rozświetlające. Główny składnik pudrowych baz mineralnych, to pudry. Dzięki temu taka baza działa matująco oraz wchłania nadmiar sebum. Puder musi się prawidłowo rozcierać oraz powinien być zmielony na drobny pył, który zapewnia długotrwały rezultat matowości. Większe drobinki widoczne są na skórze i uniemożliwiają jego równomierne rozprowadzenie. Nie wszystkie naturalne pudry będą się sprawdzać prawidłowo w roli bazy. Bardzo dobrym pudrem jest puder ryżowy. Zwilżające bazy powodują, że skóra staje się w większym stopniu nawodniona oraz elastyczna. Łagodzą one także podrażnienia. Pielęgnują również cerę i wydłużają trwałość makijażu.


Tatuaż
Author: Tony Alter
Source: http://www.flickr.com


złamana noga
Author: John Swindells
Source: http://www.flickr.com
Większość baz pod makijaż obecnych w sprzedaży, są to bazy silikonowe. Silikony są silnie okluzyjne a oznacza to, że na skórze tworzą nieprzepuszczalna warstwę, która może prowadzić do zatykania porów oraz mnożenia się zarazków. Nie można zmywać ich wodą a do usunięcia ich użyć trzeba tłuszczów. Na bazę silikonową nie należy nakładać podkładu wodoodpornego, ponieważ takie kosmetyki przeważnie w swoim składzie mają już taki podkład.

Jeżeli chcesz znaleźć następne artykuły związane z analizowanym tu zagadnieniem, zobacz ofertę na stronie (https://cudmoda.pl/kategoria/kobieta/dziecko) publikującym zbliżone materiały.

Silikonowa baza pod makijaż bardzo dobrze współgra z lekkimi podkładami wodnymi. Rekomendowana jest ona dla skóry dojrzałej oraz cery suchej.


Olejowa baza pod makijaż działa podobnie do baz silikonowych i tworzy na cerze warstwę, do jakiej podkład przylega. Funkcję bazy pod makijaż pełnić mogą również lekkie, naturalne oleje tego typu jak olej różany, olej lniany czy olej z pestek malin.