Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/sq-academy.pl/includes/menu.inc).

Czy robinie fotografii w studio fotograficznym odróżnia się od fotografii plenerowej?

Jeśli zaczynasz akurat swą przygodę z fotografią studyjną i jesteś przekonany, że w miejscu przeznaczonym dla fotografów wszystkie zdjęcia okażą się idealne i to wręcz bez znacznego wysiłku, to możesz się bardzo zaskoczyć.


Choć robienie zdjęć w studio otwiera przed fotografikiem dużo nowych perspektyw, to i tutaj jest naprawdę wiele możliwości popełnienia pomyłek.


spojrzenie
Author: Evandro Felippe
Source: http://www.flickr.com


Często bardzo istotnych.

Zaloguj się do tego portalu i kontynuuj poszukiwania (attre.eu/) interesujących tekstów. Mamy ich tam masę i wszystkie opracowaliśmy z myślą o czytelnikach.

Czytając poniższy artykuł bez trudu się zorientujesz, że nawet znaczne błędy wykonywane w czasie pracy w studio popełniają tak amatorzy, jak i eksperci. Z tego też powodu nie ma się co wstydzić niewiedzy, ale raczej tego, że nie robi się nic, żeby ten brak wiedzy uzupełnić. Niech ten artykuł będzie dla Ciebie inspiracją. Robienie zdjęć w prawidłowo zaaranżowanym studio jest związane z całkowicie innymi wymogami oraz stawia przed nami zupełnie inne wyzwania, niż wykonywanie fotografii w plenerze. To fakt, że jest to przestrzeń bez wątpienia w większym stopniu wygodna, w której posiadamy zupełną kontrolę nad zupełnie wszystkim, co jest dla nas istotne z punktu widzenia fotografii.


Nie oznacza to jednak od razu, że nie ma miejsca tutaj na popełnianie jakichkolwiek pomyłek. Wręcz przeciwnie. Ten tekst ma za zadanie, jeśli nawet nie zapobiegać popełnianiu błędów (ponieważ mylić się jest rzeczą ludzką), to choć uprzedzić, że taka możliwość niestety istnieje. Posiadacz studio wynajmowanych fotografikom, dla przykładu na godziny i osoby, które pracują w tego typu miejscach jako obsługa czy też asysta, dobrze w tej chwili wiedzą, o co chodzi.
Sami podczas wizyty w pewnym studio i w czasie rozmów prowadzanych z osobami, byliśmy zaskoczeni, jak duża ilość profesjonalnych fotografów z niezwykle bogatą listą publikacji, wystaw czy nagród na rozmaitych konkursach, po przekroczeniu progu studio niestety zaczyna przypominać bezradne dziecko.