Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/sq-academy.pl/includes/menu.inc).

Po co przeprowadzany jest lifting i lifting jakich części ciała przeprowadzany jest najczęściej?

Zabiegi medycyny plastycznej są aktualnie coraz popularniejsze i tańsze. Decydujemy się najczęściej na zabiegi mniej inwazyjne, ponieważ są one mniej kosztowne i nie wymagają leżenia w szpitalu.


lifting
Author: Artur Nowacki
Source: http://www.flickr.com


Mają one jednak tę wadę, że należy je powtarzać, aby efekt ciągle pozostawał zauważalny.


Jednym z niezwykle często wykonywanych zabiegów jest lifting oraz liposukcja. Do zrealizowania liftingu nie w każdym przypadku potrzebny jest skalpel. W mniejszym stopniu inwazyjne zabiegi tego typu to wolumetria oraz termolifting. Typowy operacyjny lifting ma za zadanie podnoszenie oraz naciągnięcie zwiotczałej skóry na twarzy i poprawę jej konturu. Ma także za zadanie pozbycie się fałdek. Zabieg ten jest dość dolegliwy oraz niestety wymaga hospitalizacji. Może mieć też przykre powikłania pod postacią porażenia nerwów twarzowych i wypadania włosów. Jednak są to skrajne przypadki. Jeżeli zabieg jest przeprowadzany w dobrej klinice u obeznanego w temacie chirurga, w takiej sytuacji ryzyko tego typu powikłana jest bardzo małe. Liposukcja natomiast dopomaga wyzbyć się tłuszczu z co poniektórych okolic ciała.


Zimą pamiętaj o depilacji
Author: 123rf
Source: 123rf
Polega ona na odsysaniu tkanki tłuszczowej. Przeprowadza się ją zazwyczaj z brzucha, boków ciała i z ud. Sporadycznie zabieg tego typu odnosi się do ramion, pleców czy też szyi. Odessanie tłuszczu niesie ze sobą niektóre niepożądane działania, z tego też powodu decyzja na zapisanie się na taki zabieg podejmowana być powinna w takiej sytuacji, kiedy tłuszczu nie moglibyśmy się wyzbyć w żaden inny sposób. Istotne jest, żeby i w takim przypadku zdecydować się na bardzo dobrego, doświadczonego doktora.


W odmiennym przypadku operacja może się zakończyć zniekształceniem sylwetki. Zabiegi medycyny estetycznej mogą przynosić wspaniałe wyniki oraz są w stanie odmienić życie pacjentki.