Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/sq-academy.pl/includes/menu.inc).

Liczymy kalorie

Na matematyce były nam niezbędne kalkulatory. Na początku były liczydła i uczenie się dodawania na palcach albo na owocach, czy też cukierkach. Uczyliśmy się liczyć. Ale z biegiem czasu liczyliśmy bardziej poważne rzeczy. Wymyślaliśmy jak wydać kieszonkowe. Jeśli chodzi o liczenie pieniędzy to zostaje nam to do końca życia. W dorosłym świecie to ile posiadamy pieniędzy na koncie jest niezmiernie istotne. Ale nie jedynie przeliczanie pieniędzy nam zostaje, dodatkowo przeliczamy również kalorie.
Dlaczego nie mogę schudnąć?
Author: www.sxc.hu
Source: www.sxc.hu
Dawniej obliczało się jedynie ile mniej więcej mąki powinniśmy wsypać do ciasta lub ile soli wrzucić do garnka ziemniaków, obecnie istotne jest ile kalorii przyjęliśmy i ile daliśmy radę spalić. Kalkulator kalorii pozwala nam we właściwy sposób się odżywiać. Jeżeli nie jest to czyste (domowy oczyszczacz powietrza) wariactwo, tzn.tj. nie martwimy się każdą zjedzoną rzeczą to nie jest źle. Tragicznie jest, gdy będąc zwykłym człowiekiem uzależniamy wszystko od ilość spożytych kalorii. O ile w przypadku profesjonalnych sportowców odpowiednia ilość kalorii jest niezmiernie ważna, o tyle w świecie normalnego człowieka nie musimy nadmiernie się tym przejmować. Owszem, jeżeli mamy otyłość to trzeba zadbać by bilans kaloryczny stał się odpowiedni. Ale nie dajmy się zwariować. Aktualne artykuły o odchudzaniu dotyczące zagadnień takich jak. czy sauna odchudza można bez problemu wyszukać w internecie lub też na eksperckich portalach.Moc diety Każdy słyszał o dietach różnego rodzaju. Jedni robią sobie głodówki, inni stosują diety owocowe, a jeszcze inni jedzą, co popadnie. Trzeba pamiętać o tym, że dieta rzeczywiście powinna być dobierana do konkretnej osoby. Każdy organizm jest inny i nie ma czegoś takiego jak dobra dieta dla wszystkich. Niektórzy potrzebują większej ilości pewnych składników pozostali potrzebują ich mniej. Jeśli naprawdę mamy zamiar dbać o swoje zdrowie dobrze byłoby zgłosić się do dietetyka. Tylko w ten sposób będziemy mieć odpowiednio dopasowaną dietę. Oczywiście są reguły, z których dobrze korzystać, czyli spożywanie pięciu posiłków każdego dnia, picie półtora litra wody. Pamiętajmy też o tym by wyrzucić z menu rzeczy ciężkostrawnych. Nie jedzmy również smażonych potraw. Nie oznacza to wcale, że raz w miesiącu nie możemy skusić się na pizze czy też na podsmażane pierożki. Nie dajmy się zwariować. Pamiętajmy o umiarze w jedzeniu a na pewno nasze życie zyska inny wymiar. Źle dobrana dieta może jedynie nam zaszkodzić. Kolejnym ważnym elementem jest dobry wysiłek fizyczny (w tym miejscu rekomendujemy zwłaszcza trening hiit). Do zobaczenia z szczupłą figurą już wkrótce!
Tags: