Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/sq-academy.pl/includes/menu.inc).

Cera typowo trądzikowa u osób nastoletnich, a u osób pełnoletnich - czy należy dbać o nią w taki sposób?

Trądzik jest zmorą dosłownie każdej osoby, u której się pokaże - nie wygląda przyjemnie, a tym bardziej wcale nie dodaje nam jakiejś pewności siebie. Większość spośród nas "przeżyło" w swoim życiu choć kilka wyprysków, które to ukazały się na naszej twarzy - większości też ów "proces" przystopował albo nawet zanikł w całkowity sposób wraz z przekroczeniem samego progu dorosłości.


badania
Author: SORAYA
Source: SORAYA


Jednak co z tymi, którym nawet i osiągnięcie pełnoletności w ogóle nie pomaga?
Muskularny mężczyzna
Author: Hammerin Man
Source: http://www.flickr.com


panorama - kobiety
Author: Jan Kraus
Source: http://www.flickr.com


Ukazywanie się na naszej twarzy trądziku ma wiele podłoży. Najmocniej oczywistym czynnikiem ich ukazywania się bywają zmiany, które zachodzą w ludzkim organizmie w czasie dorastania - wtedy wszystko jest prawdziwym "pomieszaniem z poplątaniem", a jak dobrze wiemy każde ciało bywa inne. W okresie dorastania, w uzależnieniu od tego, jak zachowa się nasz własny organizm, możemy posiadać trądzik albo też nie posiadać go w ogóle. Są jednak oraz z tacy, których dorastanie wcale "nie oszczędza", przez co trądzik staje się prawdziwym "atakiem", często trwającym nawet i po tym okresie i nie zanikającym do końca naszego życia. I tu powstaje pytanie: jak dbać o cerę trądzikową? Otóż najważniejszym czynnikiem na jaki musimy zwrócić szczególną uwagę to w rzeczywistości nasz wiek - należy zapamiętać, że cera nastolatka, a cera osoby dorosłej bywa całkiem inna.

Jeżeli chcesz poznać rozpatrywane zagadnienie też z innej perspektywy i szukasz pokrewnych informacji, to więcej zobaczysz w treści.

Jej struktura, a także przede wszystkim potrzeby są inne - ważny jest również stopień zaawansowania trądziku.


Jeżeli ukazuje się on raz na jakiś okres czasu, pojedynczo, to może to po prostu być "nasz urok", jednakże jeśli same objawy są silne, należy bez względnie udać się do dermatologa - po ustalać z nim szczegóły odnośnie, nie jedynie potrzebnych lekarstw, ale i diety a także możliwych do używania kosmetyków.