Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/sq-academy.pl/includes/menu.inc).

Jak dbać o włosy? Kompleksowy poradnik

Na to, w jaki sposób wyglądają włosy a także czy są zdrowe ma wpływ nie jedynie dieta jak też stan zdrowia, lecz także odpowiednia pielęgnacja.


W jaki sposób o nie dbać na co dzień, ażeby były śliczne i zdrowe? Poznaj podstawowe, uniwersalne zasady pielęgnacji włosów.


sprawdź stronę www
Author: Sharon Wesilds
Source: http://www.flickr.com
biżuteria
Author: Kate&Kate
Source: Kate&Kate


kosmetyki wyszczuplające
Author: Igor Stawiarski
Source: http://www.flickr.com


Są kobiety, które muszą myć włosy codziennie, a także takie, jakie mogą to czynić raz na kilka dni. W obydwu sytuacjach jest to prawidłowe postępowanie, gdyż włosy należy myć wtenczas, kiedy tego wymagają, wyglądają na nieświeże, czy skóra głowy jest już przetłuszczona. Do umycia używamy szamponu dobranego do skóry głowy (nieporozumieniem jest dopasowywanie go do rodzaju włosów). Szampon powinien przede wszystkim umyć skórę, zmyć resztki środków do stylizacji, a w przypadku jakiegoś problemu (np. łupieżu) pomóc pozbyć się go. Istotna będzie odpowiednia technika mycia . Szamponem staramy się myć jedynie skórę głowy. Wystarczy opuszkami palców z szamponem lekko ją masować. Błąd, jaki zaszkodzi włosom, to czyszczenie szamponem całych włosów, zaś przy okazji szarpanie ich jak też tarcie. Aby usunąć z włosów zanieczyszczenia, starczy ta piana, która tworzy się w czasie mycia skóry. Zbieramy ją w rękach, a następnie przesuwamy po całej długości włosów poczynając od nasady do końcówek. Włosy powinniśmy myć dwa razy: wstępne mycie rozpuści cząsteczki brudu, mycie zasadnicze dokładnie przemyje skórę.


Jakie odżywki do włosów używać? Odżywkę dopasowujemy do typu a także stanu włosów. Polepszy ich stan, zregeneruje, lecz przede wszystkim zamknie łuski rozchylone w czasie mycia, dzięki czemu włosy będą pięknie odbijać światło.

Czy teraz chcesz znaleźć coś ciekawego na omawiany temat? Jeśli tak, to zgłąb dane w odniesieniu do firmy i przejrzyj ofertę dentysta dublin.

Stosować należy je po każdym myciu włosów.