Żyjemy w czasach, kiedy wszyscy się śpieszą i każdego dnia stykają się z wieloma stresującymi momentami

Przyszło nam żyć w XXI wieku - czasie wielkiego postępu, digitalizacji, ale też przytłaczającego stresu oraz wiecznej gonitwy.


sól do kąpieli


Cienie do powiek
Source: tigerandbear.pl


Jeśli mamy trudną pacę i często boli nas wszystko, to trzeba podumać jak walczyć z objawami przemęczenia.


Rewelacyjnym pomysłem będzie sól do kąpieli. Jest to obszerny temat, gdyż mamy mnóstwo rodzajów soli oraz wiele jej zastosowań. Sól może pochodzić z różnych miejsc. Najbardziej popularne są te z Himalajów i z Morza Bali. Także cząsteczki soli są różnej wielkości. Domowe SPA powinnyśmy organizować sobie choć raz na tydzień w zaciszu własnej łazienki. Trzeba zaklepać sobie choć godzinkę w wannie i być pewnym, że nikt w tym czasie nie będzie się dobijał do drzwi. Mamy możliwość zapalić kadzidełka, wyłączyć światło oraz nastawić ciszą muzykę. Wszystko, żeby odzyskać pogodę ducha oraz równowagę.


sprzęty
Author: shutterstock
Source: shutterstock


Sól do kąpieli cudnie sprawdzi się jako peeling naszego ciała. Likwidujemy wtedy martwy naskórek i pozwalamy skórze oddychać. Do peelingu należy kupić większe soli drobinki. Jeżeli dodamy do kąpieli olejki pielęgnacyjne, to odpoczynek będzie już całkowity. Ponadto, sól do kąpieli pomaga w eliminacji wysypki lub zaczerwienienia skóry. Nasza skóra odzyska utraconą powłokę ochronną. Już po kilku tygodniach systematycznego używania zauważymy sporą poprawę.
Nasza skóra będzie bardzo wdzięczna za pielęgnację, a odstresowany mózg pozwoli nam się spokojnie wysypiać i przestaniemy się tak denerwować. Zatem korzyści będą szersze niż tylko delikatna oraz promienna skóra.