Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/sq-academy.pl/includes/menu.inc).

Magiczna moc zapachów

Każdy, ktokolwiek poznał czym jest aromatoterapia, wie, jak intensywna jest siła zapachu.


Właściwie dobrana woda perfumowana potrafi zdziałać cuda. Pobudza zmysły, wprawi w świetny nastrój, doda energii bądź uspokoi.
apteka
Author: Sport-shop.pl


Urządzenia
Author: Ruth Johnston
Source: http://www.flickr.com


mydło
Author: Thomas Hammoudi
Source: http://www.flickr.com


Specjaliści od aromaterapii już od dawna stosują wonie do terapii duszy i ciała. Chociaż nie znamy jeszcze mechanizmu działania olejków eterycznych, ochoczo sięgamy po zawierające je kosmetyki oraz perfumy. Są z pewnością przyjemniejszym lekarstwem na poprawę samopoczucia niż wizyta (Polecam protetyka Wołomin) u terapeuty bądź łykanie tabletek. Zazwyczaj i najchętniej ów wonny „lek” wykorzystujemy w formie pachnideł. Tym entuzjastyczniej, iż do wyboru mamy bezmiar możliwości. Kiedyś sądzono, iż kobieta powinna być wierna jakiemuś zapachowi. Dzisiaj możemy zmieniać perfumy niczym rękawiczki. Inne „nosimy” do eleganckiej sukni, inne do dżinsów. Jedne podkreślają nasz charakter, przy pomocy innych skrywamy prawdziwe „ja”.


Twórcy zapachów mają do wyboru powyżej 30 tys. komponentów pochodzenia roślinnego, zwierzęcego i sztucznych. Wybrane składniki komponuje się w trzy warstwy zapachowe, tak zwane nuty. Jako pierwsza pojawia się nuta głowy, która zawiera najbardziej głębokie, ale najbardziej efemeryczne zapachy. Po kilku minutach ustępuje tak zwanej nucie serca, która pobrzmiewa akordami o wiele delikatniejszymi. Najbogatsza, w największym stopniu złożona cząstka kompozycji jest to nuta bazowa. Pojawia się na samym końcu, lecz utrzymuje się nawet przez 6 godzin.
Z tej przyczyny przy wyborze pachnideł nie warto kierować się pierwszym wrażeniem. Miej na uwadze, iż nos jest w stanie rozróżnić tylko cztery wonie. Z testowaniem następnych zaczekaj do kolejnego dnia.