Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/sq-academy.pl/includes/menu.inc).

Zlikwiduj problem, jakim jest przykry łupież

Istnieje wiele kłopotów z włosami. Możemy mieć włosy zbyt cienkie lub przetłuszczające się włosy. Oczywiście włosy mogą nam również wypadać lub rosnąć nazbyt gęsto. Wszakże nic nas tak bardzo nie martwi, jak łupież.
Łupież dotyka ludzi w każdym wieku i dowolnej płci. Jest on stosunkowo powszechnym kłopotem. Co istotne, nierzadko nie jest to problem tylko kosmetyczny. Pojawienie się łupieżu może mieć wiele przyczyn. Można przykładowo użyć niewłaściwego szamponu albo pianki do włosów, niekorzystnie zareagować na chlorowaną wodę czy użyć nieodpowiedniej farby.

Podoba Ci się ten artykuł? Jeśli masz chęć zdobyć więcej danych, odszukaj www, które posiada równie ciekawe dane.

Łupież może także pojawić się wtedy, gdy nazbyt rzadko myjemy nasze włosy. Łupież powodować może także nieodpowiednia dieta. Wówczas zwykły szampon przeciwłupieżowy nie wystarczy, musimy również zmienić sposób odżywiania. Pamiętajmy o tym, aby po zastosowaniu szamponu starannie go spłukać z głowy, gdyż niestarannie umyta głowa może także stanowić ważną przyczynę powstawania łupieżu.


starsza pani
Author: Michael Coghlan
Source: http://www.flickr.com


Łupież czasami jest także sygnałem, iż jesteśmy uczuleni na któryś składnik pochodzący z używanych przez nas kosmetyków. Na pojawianie się łupieżu może wpływać dodatkowo stres czy niezdrowe powietrze. Wybrani lekarze twierdzą, że łupież może posiadać podłoże genetyczne. Istnieją dwa typy łupieżu: łojotokowy i suchy. Suchy nie prowadzi najczęściej do stanów zapalnych i nie osłabia włosów. Jest zwyczajnie nieestetyczny. Łupież łojotokowy natomiast to groźniejszy problem. W walce z tymi typami łupieżu konieczny będzie skuteczny szampon przeciwłupieżowy. Dobierzmy szampon znanej firmy. Nie zważajmy na koszty, lecz właśnie na skuteczność.
Najlepiej popytajmy wśród przyjaciół, jacy mieli podobne zmartwienie. Łupież prowadzi nader często do obniżonej samooceny oraz społecznej izolacji. Dobrze jest więc z owym problemem walczyć i funkcjonować normalnie.