Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/sq-academy.pl/includes/menu.inc).

Jakie czynniki wpływają na starzenie się naszej skóry, w jaki sposób można właściwie o nią dbać.

Nasza skóra, podobnie jak zresztą całe ciało, wraz z mijającym czasem ulega starzeniu. Na szybkość tego procesu duży wpływ między innymi mają predyspozycje genetyczne, dlatego u jednych osób może to przebiegać szybciej, a u innych wolniej.


Lecz nie mniej ważne są różnego rodzaju czynniki zewnętrzne, takie jak słoneczne promieniowanie, mieszkanie w dużym zanieczyszczeniu czy nawet nieodpowiednia pielęgnacja. Wszystko to może mieć duży wpływ na to, że starzenie się skóry (bb glow skin) przebiegało będzie znacznie szybciej i będzie miało dużo bardziej widoczne rezultaty, niż u pozostałych osób. Niekorzystne warunki i wpływ różnych substancji mogą w dużym stopniu zwiększyć tempo tych procesów, z tego też powodu należy wiedzieć, co może wpływać na nasz wygląd. I jeśli tylko będzie taka możliwość, to eliminować zagrożenia, a jednocześnie pomagać w tym, żeby skóra utrzymywana była w odpowiednim stanie.


szklana balustrada
Author: Vicki Burton
Source: http://www.flickr.com


zakład


Bardzo przydatne mogą w tym być różnego rodzaju pielęgnacyjne kosmetyki, których wybór jest obecnie naprawdę duży. Mają one w składzie między innymi substancje nawilżające, zapewniające odpowiednią jędrność, tak ważne witaminy i związki które wspomagają regenerację. Kosmetyki te należy odpowiednio stosować, z tego też powodu przed ich zaaplikowanie trzeba się zorientować, jak nakładać krem pod oczy, a jak pielęgnować skórę na plecach czy rękach.
Bardzo dużą popularność pośród pań w ostatnich latach zyskał między innymi kwas hialuronowy, stanowi on składnik wielu porządnych kremów, a jego działanie opiera się na odpowiednim nawilżeniu komórek.