Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/sq-academy.pl/includes/menu.inc).

Polskie kosmetyyki produkowane z roślin pochodzących z organicznych upraw

W dzisiejszych czasach sporo osób szuka opcji dla powszechnie dostępnych kosmetyków. Coraz to więcej osób cierpi na rozmaitego typu uczulenia, a kosmetyki naturalne są taką opcją.
środki
Author: Bielenda


Polskie kosmetyki naturalne komponują się z olejków, maseł, ekstraktów, wosków wywodzących się z roślin, czy też zwierzaków zastosowanych bez obróbki chemicznej. Te zwykłe surowce są przyzwoiciej absorbowane i wchłaniane przez cerę.


Czy potrafisz myć zęby?
Author: Centrum Stomatologii Estetycznej "Galeria Uśmiechu"
Source: Centrum Stomatologii Estetycznej "Galeria Uśmiechu"


W kosmetykach naturalnych używa się naturalne konserwanty. Zazwyczaj jest to alkohol, witamina E, wyciąg z tymianku, czy rozmarynu. Te konserwanty są życzliwe dla naszej skóry, ale niestety nie tak intensywne jak parabeny. Z tej przyczyny kosmetyki naturalne posiadają krótsze terminy przydatności do zastosowania. W związku z tym wytwórcy nie mogą sporządzać długich serii, wyższe są również koszty ich składowania i transportu. Poza tym także ich składniki są o wiele kosztowniejsze. Całość tworzy się na większą cenę takich wyrobów. Robienie kosmetyków naturalnych, wytworzonych z roślin wywodzących się z organicznych hodowli, są przemysłem ekologicznych i przychylnym dla otoczenia. Natomiast przemysł chemiczny jest jednym z najbardziej zagrażających otoczeniu gałęzi przemysłu. Naturalny kosmetyk różni się od chemicznego tak, jak woda mineralna od oczyszczanej. Pierwsza posiada mnóstwo minerałów i jej picie jest pozytywne dla zdrowia, natomiast druga jest pozbawiona tych minerałów.
Mogłoby się wydawać że bio kosmetyki muszą być bardziej przyjazne uczuleniowcom, niż te syntetyczne, ale nierzadko jest odwrotnie. Jednostki uczulone na dany składnik muszą wnikliwie odczytywać zawartość kosmetyku.