Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/sq-academy.pl/includes/menu.inc).

Kosmetyki naturalne są życzliwe każdej skórze

Coraz więcej ludzi wybiera w miejsce tradycyjnych wyrobów kosmetycznych, naturalne.


Polskie kosmetyki naturalne są wiele lepsze dla naszej cery, bowiem w przeciwieństwie do kosmetyków konwencjonalnych mieszczą mniej substancji alergizujących i są odpowiedniej tolerowane przez skórę.
Postępowanie kosmetyków naturalnych koncentruje się na przywróceniu równowagi w cerze i wsparciu jej naturalnych funkcji, również regeneracji. Forma komponentów kosmetyków naturalnych jest większa. Kosmetyki naturalne zawierają mniej surowców syntetycznych, o często szkodliwym wpływie na skórę, jakie mogą podrażniań normalną barierę osłonową cery, wywoływać wysypki, zaczerwienienia, swędzenie, bądź pieczenie. Kosmetyki naturalne są przyjazne skórze ze względu na zastosowanie delikatnych i naturalnych substancji myjących, emulgatorów, zapachów. Z pewnością potrafią podrażniać, bo często mieszczą w składzie niezwykle dużo rozmaitych ekstraktów roślinnych i olejków eterycznych, jakie mogą mieć postępowanie alergizujące.

Jeśli poszukujesz zbliżonych informacji na omawiany wątek, to też rzuć okiem na naturalne szampony do włosów pokrewne portale, które podnoszą tę problematykę.

Jeżeli jednak wiemy, których składników skóra nie toleruje, w łatwy sposób można je odrzucić, bo kosmetyki naturalne posiadają proste i czytelne zawartości. Jeśli stosuje się zapachy, to są zwykle łagodne olejki eteryczne.


Kwas Hialuronowy
Author: Asamblea Nacional del Ecuador
Source: http://www.flickr.com


kobieta
Author: mariadelajuana
Source: http://www.flickr.com


Opakowania kosmetyków naturalnych są wytwarzane z surowców wtórnych i nadają się do recyklingu.
Kompozycje, z których powstają kosmetyki są pozyskiwane w sposób przyjazny dla otoczenia, w naturalnych warunkach ich wzrostu, bez zbędnej ingerencji człowieka i maszyn. Na specjalnych uprawach roślin, jakie stosuje się do produkcji kosmetyków nie używa się chemicznych środków ochrony roślin.