Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/sq-academy.pl/includes/menu.inc).

Ojej kokosowy przeżywa teraz swoją drugą młodość - jest szeroko stosowany w gastronomii, medycynie oraz kosmetyce

Kilkanaście lat temu olej kokosowy był uznawany przez lekarzy jako szkodliwy dla organizmu. Współcześnie po przeprowadzeniu nowatorskich testów okazało się, że olej kokosowy przeżywa boom.
pomadka
Author: wencor teo
Source: http://www.flickr.com


mleczko do demakijażu
Author: UBM
Source: UBM


Nie używa się go wyłącznie w kuchni, ale także szeroko w dermatologii i dodatkowo w medycynie.


Olej kokosowy ma szerokie przeznaczenie.Niewiasty pokochały go za całokształt. Można stosować go zamiast maseczki na twarz, ponieważ nawilża oraz regeneruje skórę. Panie z problemami skóry głowy jednogłośnie przyznają, że przeciwdziała swędzeniu i łupieżowi, gdyż obniża suchość skóry głowy. Jeżeli olej kokosowy nałożymy na włosy, to odbudujemy je i nadamy im blask. Minimalizuje również rozdwajanie się końcówek. A nałożony na paznokcie piaseczno paznokcie wzmocni je i da im blask. Niektóre panie zdradzają, że czasami robią sobie domowe SPA i tam nakładają olej kokosowy na calutkie ciało razem z włosami. Mamy możliwość również używać olej kokosowy jak mleczko do demakijażu. Będzie to wtedy idealny, bo naturalny, środek do pozbycia się make-upu. Wystarczy nanieść olej kokosowy na zwilżony ciepłą wodą wacik i zastosować w identyczny sposób, w którym wcześniej używałyśmy mleczko do demakijażu - . Olej kokosowy w temperaturze pokojowej ma konsystencję stałą, ale na ciepłym waciku będzie się rozpuszczać.
I nawet jeśli nakładasz wodoodporne tusze, to olej kokosowy rozprawi się z nimi doskonale. Nie trzeba nawet trzeć powiekę, wystarczy tylko przytknąć wacik i kilka sekund zaczekać.