Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/sq-academy.pl/includes/menu.inc).

Jakie mydło jest wykonywane ręcznie od 2000 wiosen i jego skład jest od tego okresu niemalże niezmieniony?

Czy też rozumiesz, które mydło było jednym z początkowych na Ziemii? Historia jego wyrobu sięga Fenicjan, jest produkowane ręcznie od 2000 wiosen w tym samym miejscu.


kamienie szlachetne
Author: MAURO CATEB
Source: http://www.flickr.com
wakacje - perspektywa
Author: Michal Goszczynski
Source: http://www.flickr.com


W Syrii, w mieście Aleppo. Mydełko to nazywa się Alep.


mydło aleppo
Source: pixabay.com


Ciekawą nowinką jest to, że mydło Aleppo unosi się na cieczy. Skład chemiczny mydełka jest bardzo prosty: olejek laurowy, oliwa z oliwek oraz jakiegoś rodzaju substancja spieniająca. W dzisiejszych czasach postać tę pełni wodorotlenek sodu.

Jeśli zaintrygował Cię tego typu artykuł, zobacz koniecznie ten świetny tekst (http://www.bootky.pl/buty-demonia) - on również jest godny uwagi, więc z pewnością się nie rozczarujesz!

To właśnie między innymi wyjątkowo łatwy skład mydła Aleppo jest jednym z motywów jego nie niknącej od tysięcy lat popularności. Wszakże to nie wszystko, mydło Aleppo jest także cenione za swe właściwości antybakteryjne. Ciekawostką jest okoliczność, iż do Starego Kontynentu mydło Aleppo zawitało ok. 1000 wiosen temu, wszakże pewną popularność w Polsce mydło Aleppo uzyskało dopiero w XX wieku. To może nieco dziwne, że takie doskonałe syryjskie mydło Aleppo jest tak niewiele popularne w Polsce. Na szczęście wszystko podąża w korzystniejszym kierunku oraz mydło Aleppo zaczyna zdobywać popularnośc również i w naszym państwie.


Jednak z jakiego powodu w ogóle mydło Aleppo jest aż tak doskonałe? Co w nim takiego jest? Więc zawarty w mydle olejek laurowy odpowiedzialny jest za właściwości antyseptyczne. Dlatego też mydło Aleppo jest polecane do czyszczenia twarzy, również poprzez młode osoby, jakie mają kłopot z pryszczami.


Jako iż mydło Aleppo posiada odczyn zasadowy, a skóra skwaśniały, zawsze po jego wykorzystaniu powinno się umyć twarz ponadto tonikiem. Odmienny sładnik mydła Aleppo, czyli oliwa z oliwek, jest od dawna popularna ze swoich właściwości nawilżających.