Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/sq-academy.pl/includes/menu.inc).

Czego potrzebuje fryzjer w pracy?

Co musi mieć każdy salon fryzjerski, jakie są konieczne akcesoria które usprawniają pracę fryzjerowi a także gwarantują komfort klientów?


Owe pytania z reguły zadają sobie początkujący fryzjerzy jacy rozpoczynają swą przygodę z fryzjerstwem.
fryzury
Author: Racoon
Source: Racoon


Nie od dzisiaj wiemy, że profesjonalny zakład fryzjerski winien ośmielać do skorzystania ze swoich usług od samego wejścia. Jednakże jakość świadczonych usług zależna jest od szeregu czynników, o jakich każdy fryzjer musi mieć pojęcie. W poniższym artykule, podpowiadamy o czym powinno się pamiętać przy ekwipowaniu zakładu fryzjerskiego. W jaki sposób umeblować zakład fryzjerski? Fotele – najważniejszą sprawą jest wygoda klientów, tak tych czekających jak i tych obsługiwanych. Stąd komfortowe fotele jak też sofy to priorytet dla każdego pokoju dziennego. Fotel musi być wykonany z tworzywa wysokiej jakości, wyekwipowany w podłokietniki sprzyjające komfortowi klientów. Dobrze jeśli ma podnóżek, który pozwala na przyjęcie wygodnej pozycji sprzyjającej relaksowi. Musi być też wyekwipowany w regulację wysokości, jaką ustawia się bądź przy użyciu pompy hydraulicznej bądź gazowej. Jednak najistotniejszą funkcję jaką powinien spełniać to stabilność, ułatwiająca w ten sposób pracę cyrulika. Oczywiście estetyka również spełnia ważną rolę jednakże trzeba pamiętać, że ładnie nie zawsze znaczy wygodnie, a przecież wygoda klienta jest najważniejszy.


Dziś bardzo ciężko jest wybrać właściwe umeblowanie do salonu fryzjerskiego bo mnóstwo z nich kusi pięknym designem, lecz nie zawsze są one praktyczne. Zwierciadła – w tym zakresie także musimy zwracać uwagę na niesłychanie ważne kwestie. Zwierciadło fryzjerskie powinno mieć dużą odporność na wilgoć. Nie mogą być to standardowe zwierciadła takie jak w zwykłych toaletach.
Muszą spełniać odpowiednie standardy. Profesjonalne zwierciadła stworzone są ze specjalnego tworzywa, które ochrania je przed korozją. Nieodzowne są również drobne przyrządy tj. na przykład lokówki.