Jak wyekwipować salon fryzjerski?

Co powinien mieć każdy zakład fryzjerski, jakie są konieczne akcesoria jakie usprawniają pracę fryzjera a także gwarantują komfort klientów?


Te pytania przeważnie zadają sobie debiutujący mistrzowie nożyczek którzy rozpoczynają swą przygodę z fryzjerstwem.


wzrok
Author: Felix Padrosa Photography
Source: http://www.flickr.com
Nie od dziś wiemy, że profesjonalny zakład fryzjerski powinien zachęcać do skorzystania ze swoich usług od samego wejścia. Jednakże jakość świadczonych usług zależna jest od szeregu elementów, o jakich każdy fryzjer powinien wiedzieć. W poniższym artykule, podpowiadamy o czym powinno się pamiętać przy wyposażaniu salonu fryzjerskiego. W jaki sposób urządzić salon fryzjerski? Fotele – najważniejszą kwestią jest wygoda klientów, tak tych oczekujących jak również tych już obsługiwanych. Stąd komfortowe fotele jak też sofy to pierwszeństwo dla każdego salonu. Fotel musi być zrobiony z materiału wysokiej jakości, wyekwipowany w podłokietniki sprzyjające wygodzie klientów. Dobrze jeśli posiada podnóżek, który pozwala na przyjęcie wygodnej pozycji sprzyjającej relaksowi. Musi być też wyposażony w regulację wysokości, jaką ustawia się bądź przy użyciu pompy hydraulicznej bądź gazowej. Jednakże najistotniejszą funkcję którą musi spełniać to stabilność, ułatwiająca w ten sposób pracę cyrulika. naturalnie estetyka także spełnia ważną rolę jednak pamiętać trzeba, iż ładnie nie za każdym razem znaczy komfortowo, a przecież komfort klienta jest najistotniejszy.


Dzisiaj bardzo trudno jest wybrać odpowiednie umeblowanie do zakładu fryzjerskiego jako że mnóstwo z nich kusi pięknym wyglądem, ale nie zawsze będą one praktyczne. Lustra – w tym zakresie także musimy zwrócić uwagę na niezmiernie ważne kwestie. Lustro fryzjerskie powinno mieć dużą odporność na wilgotność. Nie mogą być to standardowe zwierciadła takie jak w zwykłych łazienkach.


Muszą spełniać odpowiednie standardy. profesjonalne zwierciadła wykonane są ze specjalnego tworzywa, które chroni je przed korozją. Konieczne są też drobne przybory takie jak np. lokówki.