Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/sq-academy.pl/includes/menu.inc).

Zatroszcz się o swe stopy

Na nieszczęście nie jest to zapytanie, jakie zadajemy sobie wystarczająco często. Wiedzie to do kłopotów z chorującymi stopami, paskudnymi i bolesnymi odgniotkami, niemiłym zapachem i stwardniałą skórą, jakiej nie chce wyeliminować nawet pumeks.
Lato
Author: artégo


kosmetyki do stóp
Author: Centrum Kosmetyczno-Dermatologic


Pielęgnacja stóp jest niezmiernie istotna nie wyłącznie ze względów estetycznych, ale również zdrowotnych. Poniżej odnajdziesz nieco dobrych rad, jak dbać o stopy i robić pedikiur.

Czy ten tekst jest dla Ciebie ciekawy? Jeśli tak, to kliknij też na pomocne źródła (http://www.dermamed.com.pl/regeneris-osocze-bogatoplytkowe/), które zawierają intrygujące dane - one pochłoną Cię całkowicie.

I miej na uwadze! Zdrowe stopy odwdzięczą ci się także pięknym wyglądem. Kiedy nie masz czasu na aktywność fizyczną, jaka pobudza również stopy, spróbuj kilku ćwiczeń specjalnie dla stóp. Wykonuje się je na siedząco: odpoczynek dla stóp: rozluźnij mięśnie oraz stawy stóp za pomocą potrząsania nimi, w taki sposób jakbyś rozluźniała np. stawy a także mięśnie dłoni, na koniec pomachaj palcami u jednej stopy, później u drugiej. Pamiętaj, że zwyczajne chodzenie będzie bardzo dobrym ćwiczeniem dla stóp. Uważaj zaś na bieganie. Jeżeli masz problemy z krążeniem, kośćmi bądź stawami – wybierz mniej obCiążający stopy trening.


Stosowne nawilżenie skóry stóp po myciu jest nadzwyczaj ważne, dlatego kupując kosmetyki do stóp, kieruj uwagę na składniki. Najlepiej kupować kremy mieszczące naturalne olejki roślinne a także mineralne. Kremy do stóp często mieszczą też lanolinę. Do mycia używaj specjalnych płynów mieszczących kwas mlekowy. Zwykłe, codzienne dbanie o stopy nie wystarczy, jeżeli: dojdzie do urazu stopy, pojawi się grzybica stóp lub paznokci, na stopach pojawią się brodawki, masz kłopoty z krążeniem, chorujesz na cukrzycę.
Wówczas konieczna jest wizyta u medyka: konsultacja, specjalistyczne terapia czy też profilaktyka (jest to wyjątkowo ważne w wypadku cukrzycy i grzybicy stóp).