Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/sq-academy.pl/includes/menu.inc).

W ostatnim czasie rządzi na świecie kult młodości i piękna - troszczyć się o własny wygląd poczynają w końcu również mężczyźni

W kilku kręgach wciąż twierdzi się, że prawdziwy mężczyzna musi korzystać tylko z mydła, a pozostałe preparaty to bezsensowne wymysły. Jednakże na szczęście taki staromodny stereotyp powoli się zmienia.


Jasnym jest, że nawyk troszczenia się o ciało zawitał najpierw do wielkich metropolii.
kosmetyki dla mężczyzn
Author: Adam Mirowski
Source: http://www.flickr.com


Tam już nikogo nie szokuje mężczyzna, który umawia się do kosmetyczki na zabiegi pielęgnujące cerę albo paznokcie. Również przedsiębiorstwa kosmetyczne zaczynają dostrzegać potencjał w męskiej części konsumentów i poszerzają swą ofertę. Kosmetyki dla mężczyzn można dzisiaj bez kłopotów zobaczyć na niejednej sklepowej szafce i nie będzie to tylko szampon czy żel pod prysznic. Nawet współczesne szampony są produkowane wyłącznie dla panów - na przykład hamują wypadanie włosów. Ci mężczyźni, którzy mają długie brody, wiedzą, że muszą o nie starannie się troszczyć. Zamawiają oni odpowiednie kosmetyki, które pomagają opanować loki oraz powodują, że zarost jest zadbany. Spory akcent kładzie się również na dezodoranty, które mają wspierać w walce z nadmierną potliwością. Dziś modne jest, by dżentelmen pachniał kosmetykiem, a nie potem. Toteż okazać się może, że w każdej łazience ilość męskich preparatów w krótkim czasie dorówna ilości tych zarezerwowanych dla kobiet.
Mężczyźni coraz częściej chętnie dbają o swój wygląd i przestają się tego wstydzić. To rewelacyjnie, gdyż każdy powinien świetnie czuć się we własnej skórze i prezentować światu taki wygląd, jaki mu się podoba.