Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/sq-academy.pl/includes/menu.inc).

W jaki sposób dobierać jak też używać kosmetyków do pielęgnacji w okolicach oczu?

Okolice oka to miejsce nastręczające szczególnej pielęgnacji przez okrągły rok.


Skóra w okolicy oczu jest nadzwyczaj cienka, a przez to bardzo podatna na różne zmarszczki oraz uszkodzenia wywołane nadmiarem słońca, złym doborem kosmetyków bądź nieumiejętnym ich aplikowaniem.
Masażystka
Author: Steven Depolo
Source: http://www.flickr.com


Podpowiadamy, w jaki sposób należycie zadbać o ten obszar naszej buzi, by na dłużej pozostał w świetnej formie. Pierwsze oznaki starzenia skóry dookoła oczu pojawiają się w wieku dwudziestu lat. Odpowiednio dobrane kosmetyki do oczu mogą opóźnić ów efekt. Uwarunkowania genetyczne, rodzaj cery, sposób pielęgnacji oraz odżywiania się ma tu też ogromne znaczenie. Nie eliminuje to oczywiście konieczności zakupu właściwego kosmetyku. Im wcześniej poczniemy troszczyć się o ów newralgiczny punkt naszej buzi, tym dłużej będziemy radować się pięknym oraz świetlistym spojrzeniem. Dwudziestolatki winny sięgać po kosmetyki nawilżające. Trzydziestolatkom zaś rekomenduje się łagodne kremy przeciwko zmarszczkom, jakie zapobiegają tworzeniu się kurzych łapek oraz regulują nawilżenie . Kobiety po czterdziestce powinny natomiast pamiętać o ujędrnianiu całego obszaru wokół oczu, jak też powiek, natomiast po pięćdziesiątce najlepiej stosować kremy na bazie ekstraktów z roślin, z mocno skoncentrowanymi komponentami ujędrniającymi. Stosowny kosmetyk to jednak nie wszystko. Istotne jest, w jaki sposób go zaaplikujemy.
Zawsze wklepujemy krem od wewnętrznego kącika oka blisko brwiowego łuku. Jeżeli chcemy nałożyć kosmetyk na ruchomą powiekę, upewnijmy się, iż jest on do tego przeznaczony. cera w tym miejscu jest wyjątkowo wrażliwa.