Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/sq-academy.pl/includes/menu.inc).

Jakie właściwości mają dermokosmetyki oraz czym mogłyby się odróżniać od tych zwykłych?

Czy wiesz, że aby zachować zdrowie można wykorzystać w tym celu również specjalne kosmetyki? To produkty z pogranicza kosmetologii i dermatologii, zatem czasami nazywa się je dermokosmetykami albo kosmetykami dermatologicznymi.


Podobnie jak leki są one produkowane w sterylnych warunkach przez fachowców z dziedziny chemii, dermatologii oraz kosmetologii.


plastyka twarzy
Author: Kendra Goering
Source: http://www.flickr.com
Od zwykłych kosmetyków tego typu dermokosmetyki różnią się zwłaszcza składem.

Chcesz mieć dostęp do sprawdzonych postów na ów temat? Śpieszymy poinformować Cię, że teraz je znalazłeś. Należy tylko najechać na łącze do źródła.

Nie posiadają one tego typu mieszanek jak olejki eteryczne czy też środki zapachowe. Mają natomiast właściwości hipoalergiczne, więc nie wywołują tak zwanych reakcji alergicznych. Zawierają też większą ilość elementów bioaktywnych niż zwyczajne kosmetyki. Ogólnie rzecz biorąc, tradycyjne kosmetyki posiadają właściwości zapobiegawcze, natomiast dermokosmetyki mają również potwierdzone w czasie wielu badań właściwości terapeutyczne. Zazwyczaj dotyczą one różnych chorób skóry, przykładowo jej atopowego zakażenia. Tego typu dermokosmetyki nie zawierają też żadnych sztucznych składników.


Są z kolei przygotowane na wodzie termalnej, która jest bogatym źródłem takich substancji mineralnych jak żelazo czy mangan. Należałoby również powiedzieć, że zależnie od konkretnego środka tego typu dermokosmetyki zawierają duże ilości witaminy A, B i C i składników pochodzenia roślinnego (soja, jeżówka czy żeń-szeń). Należałoby również dodać, że kosmetyki dermatologiczne mają właściwości kojące oraz odżywiające.


Powoduje to, że są wprost doskonałe dla osób, które mają wrażliwą skórę. Ze względu na wspomniane właściwości lecznicze, tego typu kosmetyki można zakupić w aptece.