Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/sq-academy.pl/includes/menu.inc).

Jak dbać o ząbki? Co musimy wiedzieć, czego wystrzegać się?

Nie czyszcząc zębów, oddajemy pole bakteriom. Z kolei one atakują nas, wywołując nie jedynie próchnicę, ale również schorzenia nerek, powiększają niebezpieczeństwo udaru oraz zawału.


Podłoże przyczynowe próchnicy jest wielowątkowe, występuje kilka elementów jakie sprzyjają rozwojowi próchnicy: chorobotwórcze mikroby tworzące na ząbkach błonkę, tak zwany biofilm, czy też płytkę bakteryjną a także substrat, a więc pozostałości pokarmowe.


jędrność
Author: Eddie
Source: http://www.flickr.com


Sprzyja jej częstokroć budowa anatomiczna zębów, bruzdy oraz zaułki, w jakich bytują mikroorganizmy.
W jaki sposób zatem zadbać o zęby? Dbałość o zdrowie uzębienia łagodzi niebezpieczeństwo występowania mnóstwa schorzeń. Patogeny drobnoustrojów jamy ustnej mogą wywoływać choroby wsierdzia, atakują stawy. Coraz więcej badań wskazuje na związek patogenów ze skłonnością do arteriosklerozy - co wywołuje porażenia oraz zawały i zwiększa możliwość poronień, cukrzycy. W jamie ustnej mogą być także bakterie powodujące tak groźne choroby jak gruźlica, kiła. Czyli jednak powinniśmy myć ząbki. Od dziecka. To, czy mamy w ciąży powinny brać fluor, jest dyskutowane, lecz powinny dbać o ząbki. Niemowlęta powinny mieć przepłukiwane mokrą szmatką albo gąbeczką dziąsła, nim jeszcze wyrżną im się zęby. Kiedy pojawią się pierwsze ząbki, powinny być myte. Po czyszczeniu nie wolno dzieciom dawać słodkiego soczku przed zaśnięciem. Osobiście uważam, że maluchy powinny być zachęcane do mycia ząbków przez rodzicieli.


Jeśli nie chcą, muszą być do tego przymuszane. Przywykną a później już same będę o to troszczyć się, bowiem im będzie nieprzyjemnie z brudnymi. Musimy również co pół roku udać się na wizytę u dentysty. Dentysta dobry dentysta Dublin Wrocław zaprasza!