Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/sq-academy.pl/includes/menu.inc).

Czy chirurgia onkologiczna jest odpowiednią pomocą dla osób, które nie mogą pogodzić się ze zmianami wyglądu własnego ciała po uporaniu się z rakiem?

Osoby cierpiące przez nowotwór przeżywają nie tylko wielki stres oraz smutek, lecz również są zmuszeni zmierzyć się z różnymi innymi emocjami, które towarzyszą w przypadku tego typu traumatycznych przeżyć.


Strach o swoje życie podczas trwania walki z nowotworem to jedna sprawa, z kolei wstyd oraz obawa przed byciem innym w związku ze zmianami w wyglądzie to kolejna sprawa. Jaka pomoc jest także istotna w przypadku ludzi z nowotworem?


Rodzajów nowotworów jest sporo. Jedne są w mniejszym stopniu, inne groźniejsze. Jedne robią większe, a inne mniejsze szkody w ciele. Jedne posiadają większy wpływ na zmiany wyglądu naszego ciała, a inne małe. Tym bardziej natomiast w sytuacjach, kiedy nowotwór jest związany z operacją, oraz usunięciem zaatakowanej tkanki w taki sposób, iż jest to widoczne i oszpeca nasze ciało, konieczna jest dodatkowa pomoc dla takiej osoby. Rzeczą naturalną jest przecież to, iż wstydzimy się nienaturalnie wyglądającego ciała. Nie jest to dziwne, gdy spojrzymy na to w ten sposób, że często nawet z błahych powodów zdarza nam się mieć kompleksy. Tak jak w przypadku paru nadprogramowych kilogramów. A co dopiero mówić o braku części ciała po koniecznym wycięciu nowotworu.


migawka - skóra
Author: Konrad Gruza
Source: http://www.flickr.com
Za przykład mogą uchodzić chociażby panie po amputacjach piersi, które nie mogą czuć się już tak pewnie oraz kobieco, jak wcześniej.

Jeśli chcesz pogłębić swoją wiedzę w tej tematyce, to czytaj na stronie następne wiadomości. Wystarczy kliknąć w ten link.

Taka sytuacja potrafi zniszczyć pewność siebie, a czasem nawet może być przyczyną niebezpiecznej w skutkach depresji.


Tutaj pomóc może chirurgia onkologiczna Wrocław ma specjalistów, którzy pomogli już sporej ilości ludzi w tego typu sytuacjach. Dlatego dobrze będzie zawierzyć najlepszym specjalistom.