Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/sq-academy.pl/includes/menu.inc).

Wiele słówek zapożyczamy z innych języków

Niektóre na dobre weszły w obieg. To głównie domena nastoletnich ludzi, ponieważ oni wyraźnie przodują w tej dziedzinie. Lajkują, lofają się, szprechają do siebie, a nieco starsze pokolenie niejednokrotnie zachodzi w głowę, o czym oni rozmawiają.


Absolutnie nie musi tak być.
Jak leczyć i pielęgnować chorą skórę
Author: Fotolia
Source: Fotolia


barber
Author: Agência Brasil Fotografias
Source: http://www.flickr.com


Młodzież posiada własny język, a my mamy możliwość ich zaskoczyć czymś innym. Z pewnością słowo barber nawet dla tej młodszej grupy powinno brzmieć nieco obco, gdyż co jak co, ale w ich sloganie do tego czasu nie występuje. To pewne. Co tak w sumie oznacza barber? Tłumacząc z języka angielskiego to nic innego tylko fryzjer, golibroda. Pośród dorosłych to termin o wiele bardziej znany, a przede wszystkim w grupie męskiej. Z jakiego powodu? To logiczne. Tym terminem określa się fachowego fryzjera męskiego, ale nie jedynie takiego od fryzury. Klasyczny barber to też specjalista od modelowania brody, która teraz przeżywa prawdziwy renesans zainteresowania wśród mężczyzn. Taki wprawny barber podczas wizyty profesjonalnie wykona takie klasyczne strzyżenie, a poza tym z brody klienta uczyni naprawdę wielki atut. Powinno się dodać, że nie każdy jeden fryzjer jest w mocy zagwarantować tak fachową usługę, jaką jest strzyżenie brody. Zadziw więc jeśli tylko masz możliwość swojego młodzieńca.

Poszukujesz ciekawych danych na przedstawiany temat? Z pewnością po przejściu na stronę znajdziesz takie materiały, które okażą się dla Ciebie pasjonujące.

Gdy zapyta, gdzie wychodzisz, powiedz, iż barber na Ciebie czeka. Niech choć raz zachodzi w głowę, o czym Ty w ogóle mówisz.
Zrozumie na własnej skórze, jak to jest nie rozumieć o co chodzi.


Takie pożyczanie z innych języków nie bywa niczym złym, ale należy mieć na uwadze, że nasz rodzimy nie jest przecież ubogi i lepiej nim się posługiwać.