Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/sq-academy.pl/includes/menu.inc).

Jaki sposób usuwania owłosienia jest najlepszy?

Usuwanie owłosienia jest jednym z najbardziej popularnych zabiegów kosmetycznych. Poniektórzy golą się na co dzień, inni korzystają z zabiegów raz w miesiącu.


Obojętnie, którą metodę epilacji wybierzesz, musi ona być dostosowana do rodzaju skóry.


kosmetyki do opalania


Usuwanie owłosienia nie jest odkryciem naszej ery. Panie robiły to już czasach starożytnych - w Grecji stosowały wypalanie płomykiem lampki oliwnej, w Rzymie używały kremów z pumeksu. Współcześnie mamy metody nowoczesne, a pomimo to zdarza się, iż efekt finalny rozczarowuje - skóra jest czerwona, szczypie, wyskakują na niej krosty. Można zapobiec takim nieprzyjemnym reakcjom. Którą metodę depilacji wyselekcjonować? Na pewno dobierz metodę odpowiednią do części ciała. Na dużej powierzchni ramion i nóg znakomicie sprawdzi się wosk na gorąco czy też na zimno, kremy a także elektryczny depilator. Do twarzy używaj specjalnych specyfików do skóry delikatnej albo wosku na zimno. W strefie bikini najbardziej odpowiedni jest krem, jednak jeżeli cię podrażnia, miewasz po nim zaczerwienienia, użyj golarki.


sklep internetowy
Author: Serge Kij
Source: http://www.flickr.com
apartamentowce
Author: Wawel Service
Source: Wawel Service


Pamiętaj, depilacji laserowa depilacja nie można wykonywać bezpośrednio po opalaniu ani też opalać się zaraz po niej - skóra jest wówczas bardziej wrażliwa. Dlatego po epilacji odczekaj z opalaniem przynajmniej 24 godziny. Zdarza się też, iż skóra nie znosi żadnej z owych metod. Zostaje nam wtenczas tylko depilacja laserowa Szczecin. Epilacja laserowa jest odmianą depilacji stałej. Oznacza to, że po zakończeniu całej serii zabiegów włosy już nie odrosną.


Światło lasera jest absorbowane przez pigment skóry oraz włosów - melaninę, jaka zamienia je w ciepło oraz unicestwia trwale cebulkę włosa. Zabieg ów jednakże musimy powtórzyć cztery, nawet siedem razy.