Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/sq-academy.pl/includes/menu.inc).

Czym różnią się dermatologiczne kosmetyki od normalnych kosmetyków?

Kosmetyki apteczne, są preparatami z pogranicza medycyny oraz kosmetologii. Czasem określane są jako kosmeceutyki, bowiem wykazują działanie nie tylko pielęgnacyjne, lecz i uzdrawiające.


Podstawowym zadaniem kosmetyków dermatologicznych jest wSPArcie w leczeniu problemów skórnych, chociaż nie istnieją żadne przeciwwskazania do stosowania ich do pielęgnowania zdrowej skóry.




Zakupy przez internet
Author: Jorge Franganillo
Source: http://www.flickr.com


Ocenia się, iż więcej aniżeli ¼ populacji ma problemy z uczuleniami skórnymi i nadwrażliwością cery wywołaną np. zanieczyszczeniem otoczenia. Z owego powodu na rynku pokazały się dermokosmetyki.

Jeśli myślisz, że ten tekst jest warty zainteresowania, to co stwierdzisz, gdy poznasz więcej wiadomości z tego źródła (http://www.eclest.pl/osocze-bogatoplytkowe-szkolenie.html)?. Po prostu kliknij tutaj i zobacz.

Czym różnią się od zwyczajnych kosmetyków? Kosmetyki dermatologiczne produkowane są w sterylnych warunkach. Możemy wręcz powiedzieć, że proces produkcji kosmetyków aptecznych przypomina ów właściwy dla tworzenia lekarstw.


paznokcie
Author: William Warby
Source: http://www.flickr.com


Preparaty takie powstają pod bacznym okiem profesjonalistów – kosmetologów jak też chemików. Od zwykłych kosmetyków dermokosmetyki różnią się szczególnie składem. Mają one własności hipoalergiczne, więc nie wywołują reakcji alergicznych skóry. Są one wolne od substratów, takich jak barwniki, olejki eteryczne albo substancje zapachowe. Dodatkowo, kosmetyki apteczne w swoim składzie zawierają więcej komponentów bioaktywnych, niż zwyczajne kosmetyki. Kosmetyki dermatologiczne praktycznie nie zawierają konserwantów. Bazują na termalnej wodzie, jaka jest dostatnim źródłem minerałów. Zawierają również witaminy.




Kosmetyki dermatologiczne wykazują oddziaływanie łagodzące, przeciwzapalne, kojące i odżywiające, z tej przyczyny są idealne dla skóry wrażliwej.