Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/sq-academy.pl/includes/menu.inc).

Jak wyłonić szczotkę do rozczesywania włosów

To jaką szczotkę do włosów wybierzemy jest zależne przede wszystkim od rodzaju i stanu włosów, ale również od wyników, które potrzebujemy osiągnąć.


Rozczesywanie włosów usuwa z ich powierzchni zanieczyszczenia, oraz resztki produktów do stylizacji.


Oprócz tego proces ten ożywia krążenie w obszarze skóry głowy. Masaż (rehabilitacje we wrocławiu) skóry głowy to idealny sposób na wzmocnienie wypadających włosów. Dzięki temu rosną one mocniejsze i bardziej lśniące. Trzeba jednak czesać je w właściwy sposób. Zanadto częste wykonywanie takiego zabiegu może spowodować defektu budowy włosa. Należy pamiętać, by wystrzegać się szczotkowania włosów wtedy, kiedy są one wilgotne. Wilgotny włos jest bowiem w dużej mierze bardziej narażony na defekty mechaniczne. Szczotki do włosów z prawdziwego włosia to najbardziej odpowiednie rozwiązanie dla ludzi, którym zależy na dołożeniu włosom objętości. Szczotki z naturalnego włosia umożliwią rozczesanie włosów bez zbytniego szarpania. Prawdziwe włosie szczotki nie spowoduje podrażnień, ani zadrapań na jej powierzchni.


fotografijka - skóra
Author: Lindz Graham
Source: http://www.flickr.com
W wypadku włosów długich i prostych winno się wybierać wielkie, obłe szczotki, które umożliwią uniesienie włosów u nasady i dołożą im objętości. Są one świetne do formowania fryzury. Za pomocą takiej szczotki można także prostować włosy kręcone. Jeśli zależy nam na przyspieszeniu procesu suszenia włosów, wybierajmy szczotki stworzone z ceramiki.


Ich plusem jest to, że nie pobudzają elektryzowania się włosów. W tym przypadku ważne jest, żeby przed suszeniem odczekać kilkanaście minut, aż większa część wody odparuje z przestrzeni włosów.