Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/sq-academy.pl/includes/menu.inc).

Jak wyłonić szczotkę do rozczesywania włosów

To jaką szczotkę do włosów wybierzemy jest zależne przede wszystkim od rodzaju i stanu włosów, ale również od wyników, które potrzebujemy osiągnąć.


Rozczesywanie włosów usuwa z ich powierzchni zanieczyszczenia, oraz resztki produktów do stylizacji.
Oprócz tego proces ten ożywia krążenie w obszarze skóry głowy. Masaż skóry głowy to idealny sposób na wzmocnienie wypadających włosów. Dzięki temu rosną one mocniejsze i bardziej lśniące. Trzeba jednak czesać je w właściwy sposób. Zanadto częste wykonywanie takiego zabiegu może spowodować defektu budowy włosa. Należy pamiętać, by wystrzegać się szczotkowania włosów wtedy, kiedy są one wilgotne. Wilgotny włos jest bowiem w dużej mierze bardziej narażony na defekty mechaniczne. Szczotki do włosów z prawdziwego włosia to najbardziej odpowiednie rozwiązanie dla ludzi, którym zależy na dołożeniu włosom objętości. Szczotki z naturalnego włosia umożliwią rozczesanie włosów bez zbytniego szarpania. Prawdziwe włosie szczotki nie spowoduje podrażnień, ani zadrapań na jej powierzchni.


fotografijka - skóra
Author: Lindz Graham
Source: http://www.flickr.com


W wypadku włosów długich i prostych winno się wybierać wielkie, obłe szczotki, które umożliwią uniesienie włosów u nasady i dołożą im objętości.

Jeśli intryguje Cię ciąg dalszy płytki do paznokci naszego tematu zapraszamy do kolejnego artykułu, który znajduje się pod podanym linkiem. Tam rozproszymy wszelkie Twoje niepewności.

Są one świetne do formowania fryzury. Za pomocą takiej szczotki można także prostować włosy kręcone. Jeśli zależy nam na przyspieszeniu procesu suszenia włosów, wybierajmy szczotki stworzone z ceramiki.
Ich plusem jest to, że nie pobudzają elektryzowania się włosów. W tym przypadku ważne jest, żeby przed suszeniem odczekać kilkanaście minut, aż większa część wody odparuje z przestrzeni włosów.