Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/sq-academy.pl/includes/menu.inc).

Z jakich powodów może być konieczna transplantacja włosów i w jaki sposób przebiega ten zabieg?

W dzisiejszych czasach można odważnie powiedzieć, że medycyna wykonała niesamowity wzrost na wielu swoich etapach. Dla przykładu osoby, jakie z różnych, czasem nawet niezwykle poważnych powodów utraciły swe owłosienie, mogą liczyć na skuteczną pomoc chirurga.
Do tego typu grupy wliczają się tacy ludzie, jacy na skutek przykładowo choroby nowotworowej zostali poddani tzw. chemioterapii. Ta skuteczna dla co poniektórych osób kuracja powoduje niestety całkowite łysienie. Odmienne czynniki, dla których konieczna mogłaby być transplantacja włosów to przykładowo łysienie androgeniczne, łysienie pourazowe. Jeszcze inni pacjenci, którzy mogliby chcieć poddać się operacji przeszczepienia owłosienia to ludzie, jacy chcą rekonstrukcji ubytków w pobliżu brwi czy brody bądź w okolicy łonowej. Jak zatem widać, istnieje naprawdę dużo powodów, dla jakich ta gałąź nauk medycznych może zostać niezbędna.


Kosmetyki do pielęgnacji skóry wokół oczu marki LAKSHMI
Author: LAKSHMI
Source: LAKSHMI


Aktualnie do wykonania takiego zabiegu chirurgicznego, stosuje się najnowsze metody, z jakich najbardziej popularną jest metoda FUE (wydobywanie jednostek folikularnych). Przy jej zastosowaniu stosuje się pobrane z tylnej części głowy pojedyncze tak zwane zespoły mieszkowe. Odmienną metodą okazuje się być taka, przy której stosuje się pewny niezwykle zaawansowany technicznie robot.
Niezależnie od zastosowanej przez specjalistów postaci kuracji, po jej zakończeniu kuracjusz odczuwa dużą i korzystną zmianę samopoczucia, gdyż brak włosów (oceń pielegnacja włosów na stronie lokikoki.pl!) może okazać się być w co poniektórych wypadkach wyjątkowo dokuczliwy.