Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/sq-academy.pl/includes/menu.inc).

Wykorzystanie laserów w przemyśle i chirurgii estetycznej

Lasery to bez wątpienia najczęstszy element wyposażenia bohaterów obrazów sci-fi. Każdego dnia znajdują jednakże znaczne zastosowanie w życiu milionów ludzi – w zwykłej pracy i w czasie leczenia. Stosuje się je podczas zabiegów chirurgii estetycznej oraz w różnych gałęziach gospodarki. Laser CO2 wykorzystywany jest już od ponad pół wieku.

warto zobaczyć
Author: DLR German Aerospace Center
Source: http://www.flickr.com
Wytwarza strumień oświetlenia, niewidzialnego dla ludzkich oczu. Wykorzystuje się go do likwidacji nieprzyjemnych włókniaków i naczyniaków, poszczególnych znamion, blizn i narośli. Proces jest nieskomplikowany i nie trwa długo. Choremu aplikuje się znieczulenie (Doreme pigmenty - Permanent24) regionalne, dlatego jest także pozbawiony bólu. Skóra po zabiegu łatwo się goi, podczas gdy blizny praktycznie wcale nie występują.

Warto pamiętać, że laser CO2 może być wykorzystany, nawet jeżeli pacjentem jest maluch, osoba w ciąży albo osoba o silnie opalonej cerze - firma DK lasertechnik. Zabieg nie jest jednakże sugerowany, jeśli w sąsiedztwie zmiany pojawiła się np. opryszczka. W innych przypadkach warto się zdecydować na tę metodę, przede wszystkim przez wzgląd na wysoką efektywność, bezpieczeństwo i względnie niski koszt. Natomiast fiber laser ma szerokie użycie w różnych sektorach gospodarki.

Jest szczególnie powszechny w zakładach zajmujących się obróbką drewna, metali oraz tworzyw sztucznych. Fiber laser wyróżnia się swoją solidnością i precyzją działania. Co również ważne, nieprzerwanie może pracować aż do 200 tys. godzin ,nie pochłaniając dużych ilości prądu. Laser fiber jest banalny w obsłudze, ale jednocześnie bezpieczny dla pracowników firmy.

Eksperci nie mają wątpliwości – przyszłość zabiegów estetycznych i przemysłu należy do laserów. Już dziś mają duże użycie w medycynie estetycznej. Z ich pomocą, szybko i bez bólu można pozbyć się szpecących znamion. Sam zabieg przebiega sprawnie i nie wywołuje krwawienia. Natomiast Fiber laser (zobacz: laser erbowo-yagowy) stosowany w przemyśle to nowoczesna technologia. Szybko i wydajnie zajmuje się obróbką metali i tworzyw sztucznych. Oszczędza energię elektryczną i charakteryzuje się wyjątkową precyzją.