Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/sq-academy.pl/includes/menu.inc).

Różne sposoby eliminowania nadmiernego pocenia

Przesadne pocenie jest dla wielu ludzi ogromnie uciążliwą i wstydliwą uciążliwością. Wiąże się ona z nieprawidłową pracą gruczołów potowych.


nadpotliwość
Author: Arild Finne Nybø
Source: http://www.flickr.com
Przesadna potliwość może tyczyć się takich obszarów sylwetki jak pachy, ręce, nogi, pachwiny, bądź twarz. Czynnikami powodującymi przesadne pocenie się jest z reguły skwarna pogoda, wysiłek fizyczny, gorączka, stres, bądź pikantne potrawy.


kłopoty
Author: Lies Thru a Lens
Source: http://www.flickr.com


Leczenie nadmiernej potliwości to dla każdego wyzwanie poszczególne, bo każdy organizm odmiennie reaguje na różne leki. Bardzo dostępnym rozwiązaniem jest zastosowanie kosmetyków blokujących gruczoły potowe, chociaż bywają wypadki, że ta strategia nie wystarcza.

Nie ociągaj się! Jeżeli intryguje Cię ciekawostka, to koniecznie powinieneś kliknąć w podany link. Tam wyszukasz sporo uzupełniających szczegółów z nią związanych.

Nadpotliwość można leczyć za pomocą profesjonalnych procedur medycyny estetycznej. Iniekcja z botoksu, liposukcja, czy jonoforeza to tylko niektóre czynności, które można wykorzystywać w wypadku nadpotliwości. Zastrzyki z botoksu przeciw poceniu się są bardzo skuteczne, a taki zabieg jest mało inwazyjny. Po wdrożeniu znieczulenia punktowego, w rejon newralgiczne podaje się drobne ilości rozrzedzonej toksyny botulinowej. Hamuje ona bodźce nerwowe aktywizujące gruczoły potowe. Zabieg (http://glowspa.pl/infuzja-tlenowa/) jonoforezy polega na zastosowaniu prądu elektrycznego, który uszkadza odpowiednie gruczoły. Wykorzystuje się go w nadmiernej potliwości stóp, rąk i pach. Na nadpotliwość specjaliści rekomendują także zabieg lipolizy laserowej.


Polega on na naświetleniu wiązką światła lasera gruczołów potowych, jakiego skutkiem jest ich przegrzanie i obumieranie. Zabieg wykonuje się w znieczuleniu punktowym i ma możliwość być wykonywany tylko na pachy.