Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/sq-academy.pl/includes/menu.inc).

Na czym polegają zabiegi z medycyny estetycznej? Jak możemy je opisać? W jakim miejscu świadczone są najbardziej fachowe?

Choć medycyna estetyczna istnieje już dość długo, gdyż narodziła się we Francji w 1973 roku, to w Polsce jest świadczona od nie tak dawna. Właściwie od 1993 roku. Wiele osób może stwierdzić, że więcej niż dwadzieścia lat to jednak długo, ale tak naprawdę to raczej mało, aby nasi rodacy rozpoczęli świadome z niej korzystanie.


Warszawa
Author: stephen bowler
Source: http://www.flickr.com
Medycyna estetyczna, w odróżnieniu od chirurgii plastycznej, jest z pewnością mniej inwazyjna oraz bardziej bezpieczna. Takie zabiegi są przeprowadzane ambulatoryjnie, bez skorzystania ze skalpela, nie wymagają od poddanego zabiegowi długotrwałej rekonwalescencji w szpitalu. Zalecane są jedynie małe nacięcia i nakłucia, jak chodzi natomiast o znieczulenie to bierze się pod uwagę jedynie miejscowe znieczulenie. Możemy powiedzieć, iż najbardziej poważnym zabiegiem w tej dziedzinie jest powiększanie ust.


Dodatkowo, medycyna tego rodzaju jest dziedziną interdyscyplinarną, tak więc zajmuje się między innymi skórą, tkanką podskórną lub równowagą hormonalną. Medycyna (dermamed) estetyczna wykorzystuje jednocześnie duże zdolności regeneracyjne, jakie znajdują się w organizmie. Jednocześnie takie zabiegi to coś więcej niż kosmetyczne zabiegi, bo działają one wyłącznie powierzchownie. Zabiegi medyczne są bardziej inwazyjne, bo aktywizują skórę do odnowy dostając się w jej głębsze warstwy, ale dzięki temu są na pewno bardziej skuteczne. Możemy tak więc nazwać to tak, że medycyna estetyczna jest czymś pomiędzy chirurgią plastyczną a kosmetologią. Zabiegi tego typu może świadczyć tylko specjalista, jakim jest lekarz. Najistotniejsze narzędzia wykorzystywane do tego rodzaju zabiegów to strzykawka oraz laser.


Chociaż powstaje coraz więcej kliniki, w jakich przeprowadza się tego typu zabiegi, to bez wątpienia najbardziej profesjonalne są w Warszawie. Warszawa to stolica i najbardziej istotne miasto w naszym kraju, tak więc nie powinno to dziwić. Jak więc planujemy taki zabieg to bardziej korzystnie od razu szukać kliniki w stolicy, mamy bowiem gwarancje, że wszystko będzie zrobione fachowo i bez jakichś komplikacji. Zamiast poszukiwać półśrodków lepiej szybko oddać się w ręce fachowców, jacy wykonają swoją pracę jak najlepiej.