Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/sq-academy.pl/includes/menu.inc).

Od czego zacząć zdrową pielęgnację skóry?

Jeszcze niedawno większość z nas nie zwracała uwagi na etykiety ze składem na opakowaniach.


Obecnie znacznie bardziej przywiązujemy uwagę do tego jak wyprodukowane zostały kosmetyki i jak wpływają na nasze ciało.


Świadomość konsumencka rośnie, aczkolwiek w natłoku oferowanych kosmetyków niełatwo jest się połapać, które z nich są faktycznie naturalne i dobre dla naszej skóry, a jakie dobrze udają naturalne produkty za sprawą rozmaitych chwytów marketingowych.


organiczne kosmetyki
Author: docmonstereyes
Source: http://www.flickr.com


Od czego zatem rozpocząć świadomą, naturalną pielęgnację? Przede wszystkim musimy zrozumieć, czym rzeczywiście są organiczne kosmetyki.

Odwiedź adres tej podstrony (https://plock.centrumdemed.pl/) - wyjątkowo dla Ciebie przygotowaliśmy nowe informacje na ten ciekawy temat. Kliknij w podany link - nie zwlekaj!

Organiczne kosmetyki to takie, które tworzy się głównie na bazie produktów pochodzenia roślinnego oraz mineralnego, takich jak oleje, ekstrakty oraz wyciągi roślinne. Można w nich odnaleźć również Składniki pochodzenia zwierzęcego, na przykład w postaci mleka bądź wosku pszczelego.

Jeśli ten tekst jest dla Ciebie interesujący to sprawdź serwis (https://fabrykaoptyka.pl/salon-wroclaw-pilsudskiego-112/), w którym są tego typu informacje. One na pewno będą dla Ciebie użyteczne.

Takie kosmetyki oznaczone są specjalnymi certyfikatami, które potwierdzają ekologiczna produkcję. Kosmetyki organiczne w większości są hypoalergiczne i mogą być stosowane do pielęgnacji każdego typu skóry. Nie oznacza to jednak, że nie mogą uczulać - zioła i olejki eteryczne też zawierają alergeny, które mogą spowodować zaczerwienienie bądź wysypkę. Dlatego kupując na przykład naturalne kosmetyki do twarzy również trzeba sprawdzić ich skład, aby upewnić się, iż nie tylko nie zawierają składników syntetycznych i chemicznych, ale również szkodliwych dla naszej skóry alergenów naturalnego pochodzenia.


kosmetyk
Author: TOŁPA® SPA BOROWINOWE


naturalne kosmetyki do twarzy
Author: LAKSHMI
Source: LAKSHMI


Jeżeli chcemy pielęgnować skórę organicznymi kosmetykami, powinniśmy wiedzieć, jakich substancji nie powinny zawierać takie produkty, aby nie dać się nabrać na chwyty marketingowe.
W składzie kosmetyków organicznych nie powinny znaleźć się m.in.: silne detergenty myjące oraz pianotwórcze tj. SLS i SLES, parabeny, silikony, parafina, syntetyczne barwniki i substancje zapachowe pochodzenia chemicznego.