Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/sq-academy.pl/includes/menu.inc).

Jakiego rodzaju umiejętności trzeba mieć, aby zostać profesjonalnym sportowcem?

Jeśli chciałbyś zadbać o dobrą kondycję swego dziecka, możesz razem z mężem od najwcześniejszych lat przyuczać swoje potomstwo do tego, że sport to zdrowie. W tym celu, poza zwykłymi zajęciami z wychowania fizycznego, wpisz dziecko na dodatkowe lekcje, w ramach których będzie dodatkowo uprawiać swoją ulubioną dyscyplinę sportową.


Z biegiem jego sportowej kariery nabierze już właściwych, zdrowych przyzwyczajeń, a to natomiast na pewno przyniesie korzyści w perspektywie.


Będzie powoli wliczało się do coraz starszych grup wiekowych (w wypadku piłki nożnej to trampkarz, junior starszy, senior, a następnie prawdziwy zawodowy sportowiec). Oczywiście wyjątkowo ważne okażą się osobiste predyspozycje zdrowotne i zwyczajnie dar oraz zwyczajne szczęście. W uprawianiu sportu konieczne są głównie uzdolnienia fizyczne: sprawność, odporność na zmęczenie, energia organizmu i odmienne właściwości, które są uzależnione od rodzaju sportu. Całkowicie inne potrzebne są do uprawiania lekkiej atletyki, a odmienne w koszykówce. Sport, jaki uprawiamy w dzisiejszych czasach, wymaga także mnóstwa predyspozycji psychicznych.

Jeżeli użyta w powyższym tekście retoryka do Ciebie przemawia, to zobacz tutaj inne tego typu wpisy - one dotyczą zbliżonej tematyki.

Ważna jest wytrzymałość na napięcie, umiejętność skoncentrowania się, często nawet doskonałe opanowanie metod pracy nad sobą. Istotna jest również zdolność do myślenia taktycznego.
zamówienia
Author: Robert Moran
Source: http://www.flickr.com


Naprawdę dobrze byłoby podążać tą ścieżką rozwoju, gdyż sportowcy nie tylko należą do zawodów najlepiej wynagradzanych i otaczanych ogólnym szacunkiem. Oczywiście jeszcze kilka lat temu pokutował wizerunek sportowca-mięśniaka, który rozbudowuje wyłącznie siłę swoich mięśni, nie natomiast umysłu.


Taki stereotyp, dzięki wielu błyskotliwym sportowcom przestał istnieć, a prestiż społeczny jest dziś zarówno w Polsce, jak i za granicą ogromny. Zwłaszcza że sportowcy są gwiazdami m.in. telewizji.