Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/sq-academy.pl/includes/menu.inc).

Jakiego rodzaju umiejętności trzeba mieć, aby zostać profesjonalnym sportowcem?

Jeśli chciałbyś zadbać o dobrą kondycję swego dziecka, możesz razem z mężem od najwcześniejszych lat przyuczać swoje potomstwo do tego, że sport to zdrowie. W tym celu, poza zwykłymi zajęciami z wychowania fizycznego, wpisz dziecko na dodatkowe lekcje, w ramach których będzie dodatkowo uprawiać swoją ulubioną dyscyplinę sportową.


Z biegiem jego sportowej kariery nabierze już właściwych, zdrowych przyzwyczajeń, a to natomiast na pewno przyniesie korzyści w perspektywie.
Będzie powoli wliczało się do coraz starszych grup wiekowych (w wypadku piłki nożnej to trampkarz, junior starszy, senior, a następnie prawdziwy zawodowy sportowiec). Oczywiście wyjątkowo ważne okażą się osobiste predyspozycje zdrowotne i zwyczajnie dar oraz zwyczajne szczęście. W uprawianiu sportu konieczne są głównie uzdolnienia fizyczne: sprawność, odporność na zmęczenie, energia organizmu i odmienne właściwości, które są uzależnione od rodzaju sportu. Całkowicie inne potrzebne są do uprawiania lekkiej atletyki, a odmienne w koszykówce. Sport, jaki uprawiamy w dzisiejszych czasach, wymaga także mnóstwa predyspozycji psychicznych. Ważna jest wytrzymałość na napięcie, umiejętność skoncentrowania się, często nawet doskonałe opanowanie metod pracy nad sobą. Istotna jest również zdolność do myślenia taktycznego.


zamówienia
Author: Robert Moran
Source: http://www.flickr.com


Naprawdę dobrze byłoby podążać tą ścieżką rozwoju, gdyż sportowcy nie tylko należą do zawodów najlepiej wynagradzanych i otaczanych ogólnym szacunkiem. Oczywiście jeszcze kilka lat temu pokutował wizerunek sportowca-mięśniaka, który rozbudowuje wyłącznie siłę swoich mięśni, nie natomiast umysłu.
Taki stereotyp, dzięki wielu błyskotliwym sportowcom przestał istnieć, a prestiż społeczny jest dziś zarówno w Polsce, jak i za granicą ogromny. Zwłaszcza że sportowcy są gwiazdami m.in. telewizji.