Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/sq-academy.pl/includes/menu.inc).

W jaki sposób atrakcyjna prezencja i uroda mogą wpływać na najróżniejsze aspekty życia każdego z nas

Atrakcyjny wygląd może pomóc w niejednej życiowej sytuacji, prawda ta już dawno została dowiedziona naukowo. Ludzie atrakcyjni, porządnie ubrani będą mieli więcej szans na dostanie pracy, lepiej będzie się im załatwiać najróżniejsze sprawy, a poza tym są spostrzegani jako bardziej godni zaufania. I faktycznie tak jest, bo jeśliby się kogoś zapytać, kogo prędzej wpuściłby do domu, czy obdartego, zarośniętego mężczyznę, czy atrakcyjnie ubraną młodą kobietę, to najczęściej odpowiedź byłaby dokładnie taka sama.
piękno
Author: Dreamstime
Source: Dreamstime
W ostatnich latach przeprowadzano liczne doświadczenia, które zawsze potwierdziły postawioną na początku tezę. W jednym z nich przykładowo zaprezentowano grupie badanych odpowiednio zrobione zdjęcia, a ci mieli za zadanie przypisać im pewne cechy . Efektem tego eksperymentu było potwierdzenie, że ludzie bardziej atrakcyjni i zadbani są jednocześnie spostrzegani jako bardziej szczęśliwi i odnoszący w sukcesy w swoim życiu. Z to osobom niezadbanym przypisano znacznie więcej cech negatywnych.

Bardzo duże znaczenie uroda i zadbanie będą mieć w zawodowym życiu. W wielu profesjach właściwa prezentacja jest wręcz konieczna, jako przykład mogą służyć byćstewardesy, kelnerki czy hostessy. W ich przypadku właściwa prezencja jest ważna, ponieważ będą się stykać cały czas z klientami, a ci przeważnie odbierają ich pracę głównie przez pryzmat wyglądu. Także jeżeli będzie chodzić o szukanie pracy osoby mające lepszą prezencję mają jednak większe szanse na otrzymanie posady.W tych obszarach również zrobiono niejedno badanie, ich rezultaty niestety potwierdzają poprzednie ustalenia (polecane kosmetyki do higieny intymnej). Oczywiście w dużej liczbie przedsiębiorstw w pierwszej kolejności stawia się kompetencje zawodowe, ale jeśli parę osób posiada je dokładnie takie same, to częściej pracę dostaje osoba najbardziej zadbana. Należy jednak mieć na uwadze, że pod hasłem uroda (http://spabaltica.pl/index.php/pl/uroda/) nie myśli się tylko o rysach twarzy czy figurze.

Czy taka tematyka przyciągnęła Twoją uwagę? Jeśli tak, to dodatkowo zobacz ofertę (https://smartbodytrainer.pl/), która dotyczy omawianej sprawy, zatem niewątpliwie też Cię zainteresuje.

Raczej trzeba spojrzeć na to pod kątem całkowitego wizerunku, na który wygląd zewnętrzny będzie miał spore znaczenie, lecz nie mniejsze mieć będzie po prostu należyte dbanie o swój wygląd.