Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/sq-academy.pl/includes/menu.inc).

Porady dla dziewczyn - dbaj o swoją fryzurę i paznokcie

Masz bal maturalny i pragniesz wyglądać pięknie? Poniżej podpowiadamy jak zrobić cieniowane paznokcie oraz przedstawimy romantyczne upięcia włosów. Siadaj wygodnie i czytaj!


Włosy
Author: Maurina Rara
Source: http://www.flickr.com
Do wykonania kilkukolorowych paznokci będziesz potrzebowała niewielkiej gąbeczki (możesz skorzystać z nieużywanej gąbki kuchennej – ucinasz kawałek i gotowe!), kilka odcieni lakierów, które chcesz użyć, oraz utrwalacza, którym spryskasz pomalowane paznokcie. W razie potrzeby poprawek przygotuj także zmywacz oraz waciki-

Zanim rozpoczniesz właściwe kolorowanie paznokci, nałóż na nie bazę. Ochroni ona płytkę paznokcia przed odbarwieniem. Poczekaj moment, aż baza wyschnie. Przemyśl przez ten czas jakich barw chcesz użyć. Pierwszy z nich nałóż tradycyjnym sposobem na płytkę paznokcia. Po osuszeniu, weź gąbeczkę, nałóż na nią jaśniejszy odcień koloru i nałóż mniej więcej od 1/3 paznokcia - warto zobaczyć.

Następnie ten sam zabieg powtórz z trzecim kolorem, który dajesz tak, żeby były widoczne dwa poprzednio nakładane kolory. Nie zrażaj się początkowymi trudnościami. Po jakimś czasie dojdziesz do perfekcji – tutaj również ćwiczenie czyni mistrza! Po zakończeniu ozdabiania, by utrwalić efekt spryskaj gotowy paznokieć utwardzaczem- kontynuuj.


Makijaż zrób delikatny. Starczy fluid do twarzy, tusz na rzęsy i jakiś jasny cień. Romantyczne spięcie włosów, w przypadku randki, jest dość cieżkim zadaniem. Bądźmy cierpliwe - zobacz jak upiąć włosy. Nasze propozycje to wysoki koński ogon, z kilkoma wypuszczonymi kosmykami, luźno spleciony warkocz, lub rozpuszczone, pofalowane włosy. Nie masz kręconych włosów, a chciałabyś uzyskać efekt naturalnych fal? Spleć mokre włosy na noc w warkocz, albo skręć w ślimaczki i zwiąż rumkami. Po wyschnięciu rozpuść włosy, delikatnie podkreśl ich splot pianką. Gotowe!