Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/sq-academy.pl/includes/menu.inc).

Na czym polega depilowanie laserem?

Epilacja laserowa to jeden z najbardziej popularnych zabiegów estetycznej medycyny. Poprzedzona konsultacją z lekarzem a także zrealizowana przez doświadczonego specjalistę jest efektywną a także bezpieczną dla zdrowia strategią, z której coraz to częściej korzystają nie jedynie kobiety, lecz i mężczyźni.


Manicure
Source: http://pixabay.com/


Od pozostałych sposobów umożliwiających wyeliminować zbyteczne owłosienie epilację laserową wyróżnia to, że jej efekty są trwałe. To możliwe, bo w trakcie zabiegu wykorzystuje się zjawisko tzw. selektywnej fototermolizy. Kosmetolog przykłada końcówkę lasera do przedtem przygotowanej skóry. Wysyłana przez laser (zobacz: laser do epilacji) wiązka intensywnego światła zostaje pochłaniana przez melaninę, a więc barwnik mieszczący się w cebulkach włosków. Impuls laserowy jest zamieniany w energię termiczną, co wywołuje zniszczenie struktur odpowiedzialnych za wzrost włosów, dzięki temu nie wyrastają. Depilacja laserowa wrocław może wywoływać pewien dyskomfort jak też poczucie szczypania, swędzenia albo pieczenia. Czucie tychże dolegliwości jest jednak ogromnie indywidualne oraz zależy od naszej wytrzymałości na ból (bardziej delikatnym jednostkom poleca się zastosowanie znieczulającej maści). Po wykonaniu depilacji laserowej skóra jest zaczerwieniona, pojawia się też obrzęk okołomieszkowy. Na ogół znikają one już po kilku godzinach, chociaż w razie bardzo wrażliwej skóry mogą utrzymywać się przez parę dni. Sprawdzonym miejscem gdzie obdywają się takie zabiegi jest z pwenością salon kosmetyczny wrocław, posiadający wykwalifikowany personel oraz potrzebny sprzęt.
Czas trwania zabiegu uzależniony jest od tego, jak ogromną nawierzchnię skóry depilujemy oraz może wynosić od pół godziny do nawet 2 godzin. Toteż wybierając salon kosmetyczny Wrocław należałoby zwracać uwagę na to, jakiego typu sprzętu się w nim używa.