Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/sq-academy.pl/includes/menu.inc).

Kilka przydatnych wskazówek o codziennym pielęgnowaniu paznokci u rąk i nóg.

Na paznokciach bardzo dobrze widać najróżniejsze problemy z organizmem, a także nieodpowiednie odżywianie. Zaczynają one wtedy być łamliwe, zaczynają się rozdwajać, a na powierzchni pojawiają się przebarwienia i plamy.


Część z tych kłopotów wynikać będzie ze złej diety, głównie niedoborów pewnych witamin i minerałów.

Jeśli prezentowany artykuł Cię zaintrygował, to śmiało kliknij tu i sprawdź, co znajdziesz w najświeższym wpisie. On także jest godny zainteresowania.

W takim przypadku trzeba zadbać o to, aby te składniki systematycznie dostarczać, niekiedy będzie konieczne wsparcie specjalnymi suplementami. Duże znaczenie dla jakości paznokci mogą również mieć rozmaite środki, z jakimi się one stykają, przede wszystkim preparaty czyszczące i kosmetyki. Jeśli używa się ich często, zwłaszcza bez ochronnych rękawiczek, to warto się dowiedzieć, jak regenerować paznokcie, i systematycznie stosować wskazane metody.


kobieta w koszulce nocnej na łóżku
Author: Danni Angel
Source: http://www.flickr.com
Często spotykanym problemem, jaki dotyka dużo ludzi, jest grzybica paznokci u rąk oraz nóg. Grzyby które atakują paznokcie obecne są w wielu różnych miejscach, przede wszystkim tam, gdzie jest więcej wilgoci. Szczególnie łatwo zarazić się nimi można na basenach, w saunach czy łazienkach różnych klubów, a niestety walka z nimi jest kłopotliwa i długotrwała. Jeżeli zauważy się jakieś plamki czy przebarwienia, to niestety może to być grzybica paznokci u nóg . W takim przypadku koniecznie należy udać się do dermatologa, bowiem ta choroba raczej sama nie przejdzie, tylko potrzebne jest porządne leczenie.


Niestety trzeba mieć świadomość tego, że grzybicy nie da się wyleczyć w tydzień czy dwa, lecz trwa to znacznie dłużej, z tego też powodu trzeba się przy tym uzbroić w dużo cierpliwości.