Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/sq-academy.pl/includes/menu.inc).

Kiedy haluksy nie pozwalają ci wygodnie chodzić, idź na operację oraz raduj się komfortem zdrowych stóp

Badania wykazują, że z dolegliwością koślawego palucha, czyli inaczej haluksów, zmaga się blisko 1% wszystkich mieszkańców naszego kraju. Znacznie częściej dolegliwości odczuwają panie, bo chętnie zakładają obuwie na wysokim obcasie oraz z wąskimi noskami, co przyczynia się do deformowania palców. Nieprawidłowości w obrębie palców wpierw są nieznaczne, lecz z z biegiem czasu nie tylko prezentują się brzydko, lecz także stają się niezwykle bolesne.
zadbane stopy
Author: Lioven
Source: Lioven
Haluksom można zaradzić

W wielu przypadkach dolegliwościom koślawego palucha da się zapobiegać, unikając obuwia, które deformuje oraz obciąża palce. Panie, które podczas zakładania szpilek odczuwają dotkliwy ból albo czują uczucie gniecenia w palcach, muszą unikać takich bucików.

Podobała Ci się ta informacja spod linku (https://radom.centrumdemed.pl/aktualnosci/)? Jest nam szalenie przyjemnie. Tym samym pragniemy zaprosić Cię do lektury kolejnego tekstu o tym samym temacie.

Nie da się jednak zapominać, że haluksy okazują się dolegliwością warunkowaną genetycznie i jeśli któryś z rodziców borykał się z dolegliwością koślawego palucha, całkiem prawdopodobne, że odziedziczy się złe ustawienie kości śródstopia albo wiotkość tkanki. Należy wspomnieć, że nawet kiedy haluksy już się objawiły, można je korygować przez stosowanie odpowiednich ćwiczeń dobranych przez specjalistę, zakładanie profesjonalnych wkładek korygujących i ortopedycznego obuwia.

Jeżeli dolegliwości stają się bardzo bolesne, pozostaje operacja

Jeśli zabiegi rehabilitacyjne nie przynoszą efektu, a dolegliwości rozwijają się i stają się coraz bardziej nieprzyjemne, potrzebna okaże się leczenie haluksa. Należy wiedzieć, że w minionych latach technika operacji haluksów uległa znacznemu zaawansowaniu i zyskuje się dzięki niej doskonałe efekty.

Nie wahaj się i przeczytaj znajdujące się tu uwagi na nasz temat. To z pewnością są godne Twojej uwagi dane - zwyczajnie kliknij ten link.

W prawie wszystkich przypadkach udaje się w całości wyeliminować problem koślawego palucha, dolegliwość nie powraca, a pacjent może cieszyć się wygodnym chodzeniem bez uczucia bólu.zdrowe nogi
Author: Mustela
Source: www.mustela.pl
Dokuczają ci haluksy? Udaj się do specjalisty

Jeśli dokucza nam operacja koślawego palucha może okazać się konieczna i nie należy zmagać się z bólem towarzyszącym chodzeniu czy noszeniu obuwia. Lepiej szybko udać się do specjalisty, który zaleci zdjęcia rentgenowskie i określi, czy zabieg będzie optymalnym wskazaniem. Operacja tego typu trwa 1-2 godziny, a pacjent naprawdę szybko dochodzi po niej do pełnej formy i ma możliwość cieszyć się odzyskaną swobodą poruszania.