Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/sq-academy.pl/includes/menu.inc).

Z jakich składników są komponowane lepszej jakości perfumy, czym się one różnią od tych najtańszych.

perfumy od lat nam towarzyszą w charakterze delikatnego, akcentującego charakter i styl dodatku. Aktualnie w sprzedaży jest ich bardzo duża liczba, od najtańszych zapachów za kilkanaście złotych po ekskluzywne, drogie kompozycje.


prezent
Author: Zelmer S.A.


Wybierać jest więc w czym, lecz ten Wybór wcale łatwy nie będzie. Przede wszystkim trzeba zwrócić stoją uwagę na trwałość, jaką będzie prezentować dany zapach, a to w dużym stopniu zależeć będzie od ceny. Tanie perfumy (Tani perfum), co z resztą normalne, będą produkowane z tanich, przeważnie sztucznych półproduktów. Z tego też powodu ich zapach na samym początku zapewne i będzie dość przyjemny, ale stosunkowo szybko zanika. W perfumach droższych wykorzystuje się lepsze składniki, co pozwala nie tylko na uzyskanie większej trwałości, lecz również złożoności i intensywności tego, co się poczuje.


tanie perfumy
Author: Pantene Pro-V
Source: Pantene Pro-V
Dobrze skomponowane perfumy dla kobiet (Perfumy - odkryj więcej - dla kobiety) są złożone z kilku grup zapachów, nazywanych również nutami. Każda z takich nut jest odpowiedzialna za co innego, i jedynie prawidłowe ich dobranie daje pożądany rezultat. Aktualnie twórcy perfum do wyboru mają kilkadziesiąt tysięcy syntetycznych i naturalnych związków, więc możliwości naprawdę jest sporo. Dane nuty będą mieć różne czasy utleniania, co wpływa z kolei na to, jak się czuje konkretny zapach w dłuższym okresie czasu.


Początkowo odczuwalna jest tak zwana nuta głowy, będąc w pewnym sensie wizytówką danych perfum. Z upływem czasu bardziej wyczuwalna się staje nuta serca, a utrzymujące się nawet kilkanaście godzin tło to tak zwana nuta bazy.