Wykorzystanie zdrowego oleju kokosowego a także babki płesznik

Olej kokosowy ma użycie jako środek kosmetyczny oraz spożywczy. W tym pierwszym przypadku, używany zewnętrznie, jest doskonały w postaci maseczek, szamponu , oliwek do skóry a także maści.


olej kokosowy biooil
Author: swimboy1
Olej kokosowy Biooil posiada duże właściwości nawilżające i jest uniwersalnie stosowany w kosmetyce: to właśnie dzięki niemu włosy stają się miękkie, połyskujące oraz mocne, wzmacnia cebulki włosów, może efektywnie wspierać terapię przeciwłupieżową a także minimalizować łuszczenie skóry, zwiększa nawilżenie skóry oraz zapobiegnie rozdwajaniu końcówek włosów - więcej info. Ze względu na konsystencję olej jest doskonały do smarowania pieczywa, zastąpi masło w pieczeniu. Jest on wytrzymały na wysokie temperatury i w przeciwieństwie do innych tłoczonych na zimno olejów jest idealny do smażenia. Jego aromat nada daniom oryginalnego orientalnego smaku.


Babka płesznik i jajowata zaś jest to roślinka, jaka ma właściwości podobne do siemienia lnianego – dopomaga uregulować pracę jelit. Prócz tego łagodzi przejawy hemoroidów, reguluje poziom cukru we krwi u ludzi z cukrzycą typu 2 oraz łagodzi objawy łuszczycy jak też trądziku różowatego. Mało tego pomaga schudnąć i jest bezpieczna dla pań w ciąży. Nasionka babki płesznik upraszczają wypróżnianie, jako że po kontakcie z wodą uwalniają śluz jak też tworzą żel ułatwiający posuwanie mas zalegających w jelitach. W związku z tym poleca się je używać pomocniczo w leczeniu okresowych zatwardzeń. W czasie stosowania nasion babki płesznik rekomendowane jest wypijanie dużej ilości płynów (najlepiej wody).


Dodatkowo babkę płesznik możesz stosować przy hemoroidach. Babka płesznik nie jedynie ureguluje pracę jelit, lecz również złagodzi bóle oraz świąd oraz zmniejszy krwotoki.