Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/sq-academy.pl/includes/menu.inc).

Branża kosmetyczna przeżywa dynamiczny rozwój?

W ostatnim czasie zaobserwować można niezwykle dynamiczny przyrost liczby salonów kosmetycznych, niszowych marek kosmetycznych i produktów oferowanych na sklepowych półkach. Można wobec tego wnioskować, że zainteresowanie różnego typu kosmetykami dynamicznie się zwiększa, a mieszkańcy naszego kraju wydają na pielęgnację coraz większe pieniądze.


Co istotne, nic nie wskazuje na to, by tendencja ta miała w najbliższej przyszłości zmienić kierunek.
rehabilitacja po kontuzji
Author: Jon Candy
Source: http://www.flickr.com


farba
Author: BrunoBrunan
Source: http://www.flickr.com


Analizując ilość salonów kosmetycznych w małych oraz średnich miejscowościach, można dostrzec wyraźny przyrost. Co prawda wiele z nich to gabinety zakładane przez przypadkowe osoby, które liczą na szybkie pieniądze, jednakże nie brakuje też tych bardziej wyspecjalizowanych gabinetów, a także coraz bardziej popularnych salonów jak i hoteli SPA. Propozycje poszczególnych salonów istotnie się od siebie odróżniają, pracownicy mają odmienne przygotowanie i pracują na innych produktach kosmetycznych np. Macademia. Mając to na uwadze, nie winniśmy się decydować na odwiedziny w jakimkolwiek gabinecie, tylko wcześniej szczegółowo zweryfikować ofertę jak i komentarze na temat salonu. Sporo na temat jakości świadczonych usług powiedzą nam już same fotografie prezentujące gabinet i pierwsza styczność z jego personelem.


Macademia
Author: Ghelamco Poland
Source: Ghelamco Poland


Sporo dzieje się również na rynku kosmetycznym. Jeśli odwiedzimy niemałą drogerię, zorientujmy się, iż liczba kosmetyków wyeksponowanych na ich półkach jest coraz większa. Debiut zaliczyło w naszym kraju wiele nowych marek, pojawiły się także luksusowe marki, jakie dotychczas nie były dostępne na naszym rynku. Ciekawy jest również fakt, że coraz większa część oferty adresowana jest do mężczyzn. Jeszcze kilka lat wstecz wybór męskich kosmetyków był mocno ograniczony.


Obecnie dbanie o urodę jest nawet konieczne, dlatego mężczyźni nie mają większych oporów przed tym, by nabywać dla siebie kremy przeciwzmarszczkowe i inne specyfiki pozwalające dbać o higienę konkretnych części ciała.