Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/sq-academy.pl/includes/menu.inc).

Otworzenie gabinetu kosmetycznego – jak dużo może kosztować wyposażenie salonu?

Otwarcie gabinetu kosmetycznego to świetny sposób na rozkręcenie własnej działalności. Najistotniejszą kwestią, po wynajęciu pasującego lokalu, jest wyznaczenie kwoty, która będzie wydana na zakup specjalistycznych sprzętów i pozostałych pomocy niezbędnych do pracy kosmetyczki. Wtedy trzeba przemyśleć, jakie urządzenia są najbardziej potrzebne, a jakie można dokupić w późniejszym czasie, gdy firma zacznie przynosić zyski.


salon urody, kobiety
Author: Special Olympics Connaught
Source: http://www.flickr.com
Do najprostszych usług, oferowanych w niemal każdym salonie kosmetycznym, należą pedicure i manicure. Dlatego też trzeba zwrócić szczególną uwagę na staranne wyposażenie miejsc do tego rodzaju usług. Wygodne fotele do pedicure i manicure dadzą klientkom odpowiedni komfort w czasie zabiegu i pozwolą im się w pełni odprężyć. Fachowa frezarka do manicure oraz naświetlająca lampa zadbają natomiast o to, by oferowany zabieg odznaczał się estetycznym efektem końcowym (frezarka do manicure). Opłaca się też zadbać o mniejsze sprzęty, takie jak pilniki, cążki czy pęsety – są one bardzo często używane i dlatego powinny wyróżniać się starannym wykonaniem i trwałością.

Ceny za fotele do pedicure wahają się w granicach 1000-1200 zł, dobra frezarka do manicure kosztuje natomiast około 1000-1500 zł. Każdy gabinet kosmetyczny musi również posiadać stanowisko do zabiegów na twarz i ciało, takich jak peelingi, mikrodermabrazja czy depilacja. Do tego celu niezbędny jest wygodny fotel kosmetyczny (zobacz: urządzenia do medycyny estetycznej) (koszt to ok. 2000 zł), jak również ogrzewacz do wosku, sterylizator do sprzętu oraz urządzenia do robienia peelingu i mikrodermabrazji. Na koniec należy również pamiętać o podstawowych meblach do umieszczenia kosmetyków czy blatach do pracy – to one mają znaczący wpływ na wygodę podczas pracy i tworzą pierwszą opinię o salonie kosmetycznym.


paznokcie, manicure
Source: http://sxc.hu/
Na sprzęcie do salonu kosmetycznego nie należy oszczędzać. Urządzenia dobrej jakości pozwolą na wykonanie fachowych zabiegów, które bez wątpienia zadowolą klientki. Kupowanie urządzeń niskiej jakości może natomiast wyrządzić więcej nieszczęść, niż pożytku. Interesującą propozycją są także urządzenia wielofunkcyjne, nazywane kombajnami kosmetycznymi.

Jeśli opisywana kwestia Cię intryguje i chcesz ją poznać bardziej, więcej przeczytasz tu (http://www.novagroup.pl/kategorie-produktow/lasery-medyczne/) - to nieco inny punkt widzenia na taką sprawę.

Mają one wiele różnych funkcji, a koszt ich zakupu często jest niższy niż cena pojedynczych kosmetycznych urządzeń z osobna.